Новини » Події 4 квітня, 2019, 15:57
Україна вимагає, аби Росія звільнила 113 незаконно засуджених українців
Акція з вимогою звільнення політичних в’язнів та бранців Кремля. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Акція з вимогою звільнення політичних в’язнів та бранців Кремля. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Україна направила ноту Російській Федерації з вимогою передати українським компетентним органам 113 громадян України, які незаконно утримуються на території РФ та в окупованому Криму – в порушення норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

Зазначається, що до Мін’юсту надійшли звернення громадян України, засуджених так званими «судами» в окупованому Криму за Кримінальним кодексом РФ та відбувають покарання у Росії та на анексованому півострові.

У відомстві наголосили, що Крим є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції і законів України та будь-які органи на окупованій території та їхня діяльність вважаються незаконними. Відповідно, будь-які їхні рішення є незаконними.

«Україна вимагає від Російської Федерації негайного повернення своїх громадян, які незаконно утримуються в РФ та на окупованій території Автономної Республіки Крим у порушення норм і принципів міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини», – йдеться у заяві.

«І забезпечити їм можливість відбувати покарання, призначене українськими судами, на території України згідно з її законодавством, а також реалізувати своє право на розгляд справи встановленим законом України судом», – додали у Мін’юсті.

Нагадаємо, що 4 квітня Севастопольський міський суд засудив двох жителів Севастополя Володимира Дудку та Олексія Бессарабова, яких ФСБ вважає агентами українських спецслужб, до 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу, заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

18 березня 2014 року президент РФ Володимир Путін оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

З того часу в окупованому Криму систематично проходять обшуки і арешти активістів, журналістів та кримських татар, які можуть бути проти політики РФ.

Крім того, в РФ перебуває понад 70 політв’язнів-українців, яких звинувачують в екстремізмі та тероризмі. Зокрема, був випадок викрадення у Білорусі громадянина України 19-річного Павла Гриба, якого засудили до 6 років позбавлення волі за звинуваченням у підмовлянні до здійснення теракту.

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 09:47 :18