Новини » Світ 4 квітня, 2019, 8:37
Розслідування Мюллера: Барр прикрив Трампа від потужного удару?
Генеральний прокурор США Вільям Барр. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Генеральний прокурор США Вільям Барр. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Дехто зі слідчих Роберта Мюллера заявили про те, що генеральний прокурор Вільям Барр належним чином не відтворив результатів їхнього розслідування: ці результати більш руйнівні для президента Трампа, ніж подав їх пан Барр.

Деякі члени команди Мюллера стурбовані тим, що оприлюднивши резюме висновків спеціального прокурора, пан Барр створив у американців хибне враження щодо справи ще до того, як висновки стали публічними, зазначає видання New York Times.

Пан Барр сказав, що він працюватиме швидко, щоб оприлюднити майже 400-сторінковий звіт, проте йому потрібен час, аби видалити конфіденційну інформацію. Слідчі спеціального адвоката вже написали резюме звіту, і деякі члени команди Мюллера вважають, що пан Барр повинен був включити більше їхніх матеріалів до свого листа, який він написав 24 березня. У своєму листі пан Барр лише коротко підсумував роботу спеціального прокурора.

Чиновники відмовилися пояснити, чому деякі зі слідчих спеціального прокурора вважали, що їхні висновки потенційно більш шкідливі для президента, ніж подав їх пан Барр. Не зрозуміло, чи пан Мюллер та його слідчі обговорювали зі старшими чиновниками міністерства юстиції те, скільки інформації з їхнього розслідування буде оприлюднено.

Водночас, пан Барр та його радники висловили розчарування паном Мюллером та його командою. Пан Барр та інші представники Міністерства юстиції вважають, що слідчі спеціального прокурора не виконали покладене на них завдання, відмовившись прийняти остаточне рішення щодо того, чи пан Трамп незаконно перешкоджав розслідуванню. Після того, як пан Мюллер не дійшов жодного висновку щодо справи про перешкоджанню розслідуванню, пан Бар оголосив про те, що він сам звільнив пана Трампа від будь-яких звинувачень щодо цього питання.

В останні тижні тривали бурхливі дебати щодо того, в якій формі мали бути представлені висновки спеціальних прокурорів. Демократи у Конгресі звинуватили пана Барра у тому, що він втрутився у результати розслідування та підтасував їх на користь президента.

У своєму листі до Конгресу, в якому викладені основні висновки доповіді, пан Барр зазначив, що пан Мюллер не знайшов жодних доказів існування змови між Росією та Трампом під час президентської кампанії 2016 року. Хоча пан Мюллер не дійшов рішення щодо іншого головного питання, а саме: чи президент неправомірно перешкоджав розслідуванню, він не виключив провини Трампа, пише видання The New York Times.

Рішення пана Мюллера не висувати обвинувального висновку «залишає за генеральним прокурором право визначати, чи була поведінка, описана у звіті, злочинною», – писав пан Барр. Він і його заступник, Род Дж. Розенштейн, дійшли висновку, що доказів недостатньо для того, щоб обвинуватити пана Трампа у правопорушенні.

Пан Барр піддався критиці за те, що оприлюднив так мало інформації. Проте, на думку чиновників, генеральний прокурор та його помічники обмежили кількість оприлюдненої інформації, оскільки були стурбовані тим, що можуть втрутитися у політику. Пан Бар та його радники побоювалися, що, якщо вони включать певні компроментуючі відомості щодо пана Трампа під час зняття з нього відповідальності, вони стикнуться з бурхливою критикою, подібною до тої, що пережив пан Комі у дослідженні Клінтона.

Тоді експерти в області права напали на пана Комі та звинуватили його у порушенні конфіденційності. Існує практика уникнення заплямування репутації людини ще до того, як надати їй можливість відповісти за свої дії перед судом.

Хоча не зрозуміло, які висновки слідчі спеціального прокурора вважають небезпечними для президента, пан Барр припустив, що пан Мюллер, можливо, знайшов докази існування правопорушень у розслідуванні можливого перешкоджання правосуддю.

Барр та Мюллер дружать протягом 30 років, і пан Барр заявив під час свого слухання у січні, що він довіряє пану Мюллеру щодо проведення неупередженого розслідування. Пан Мюллер очолював кримінальний відділ Міністерства юстиції, коли пан Барр був генеральним прокурором Джорджа Буша.

Демократи з Палати представників не надто повірили обіцянкам пана Барра щодо прозорості. Юридичний комітет Палати представників Конгресу США проголосував у середу, щоб дозволити своєму голові скористатися повісткою та спробувати змусити пана Барра передати у Конгрес повну копію доповіді Мюллера. Голова Юридичного комітету Джеррольд Надлер точно не сказав, коли скористається з повістки, проте у середу дав зрозуміти, що він не довіряє підсумкам розслідування пана Барра.

Республіканці, своєю чергою, звинуватили демократів у спробі перешкодити президентству Трампа, та закликали їх рухатися далі.

Трамп повністю підтримав версію подій пана Барра й закликав Міністерство юстиції та своїх союзників на Капітолійському пагорбі розслідувати та притягнути до відповідальності осіб, відповідальних за початок слідства проти нього.

Підготувала Оксана Вергелес, для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-21 12:27 :22