Новини » Регіони 4 квітня, 2019, 11:01
ОВК на Волині вигнала спостерігача, який знімав відео

На Волині ОВК №23 проголосувала за видалення із безперервного засідання спостерігача «Опори» після того, як той поставив питання щодо протоколу.

Про це IA ZIK повідомили у громадянській мережі «Опора».

Під час засідання голова ОВК Леонід Андрусик (представник кандидата Іллі Киви) оголосив про присутніх на засіданні та порядок денний.

«Перед затвердженням протоколу про підсумки голосування може в кого є якісь скарги, пропозиції щодо підсумків голосування», – спитав голова комісії.

Спостерігач зауважив, що має питання, на що голова комісії відповів «прошу». Відтак, спостерігач запитав, чому під час безперервного засідання не вели протокол засідання, у протоколі не фіксували час здачі документів ДВК, а також чому протоколи комісій, яких відправляли на уточнення, згодом ОВК приймала як примірники №1.

Голова комісії почав спілкуватися із спостерігачем, однак дуже швидко до діалогу долучився інший член комісії – Світлана Демчук (від Юлії Тимошенко).

«Ця людина переходить межі. Офіційний спостерігач, розкажіть ваші обов’язки, які ви маєте проводити у нас на засіданні… Не треба нам питань. Які ваші обов’язки?» – продовжувала член комісії.

Інша особа, присутня на засіданні, офіційний спостерігач від кандидата Юлії Тимошенко Кудрявцева В.М., якої, до слова, немає у переліку офіційних спостерігачів на сайті Центральної Виборчої Комісії, внесла пропозицію «щодо усунення спостерігача та зупинення відео», адже нібито відбувається перешкоджання комісії. Відтак, Світлана Демчук уточнила, що йшлося про те, щоб питання ставили члени комісії, а не спостерігачі.

Зрештою, ОВК №23 проголосувала за те, аби спостерігач «був відсутній на засіданні комісії у зв’язку з тим, що він перешкоджає роботі комісії». Відтак, представник «Опори» попросив надати рішення, яке було проголосовано, і повідомив, що після цього готовий покинути приміщення.

«Комісія проголосувала? Проголосувала. Які питання? Через 4 години дається бумага», – зауважив інший член комісії. Тож спостерігач не зміг отримати рішення одразу, але покинув приміщення, аби не провокувати розвитку конфлікту.

За кілька годин ОВК таки надала спостерігачеві постанову, згідно з якою його вилучили. У ній йдеться, що на усну пропозицію спостерігача від кандидата на пост Президента України Юлії Тимошенко «щодо неправомірних дій, а саме перешкоджанню ведення засідання окружної виборчої комісії» спостерігачем «Опори», комісія вирішила позбавити права спостерігача від Громадянської мережі «Опора» бути присутнім на засіданні окружної виборчої комісії. Перешкоджання, як зазначають, було у вигляді «провокаційних питань» та «зніманням відео на телефон».

У громадянській мережі вважають таке рішення окружної виборчої комісії безпідставним і має намір оскаржити його в суді.

 

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 20:41 :23