Нас надихає Сластіон: 28 шкіл Сластіона відтепер мають охоронний номер і є пам’ятками
Ольга Герасим'юк
журналіст, телеведуча

Вийшла від міністра культури Євген Нищук з цим наказом, який він підписав і вручив особисто. Хто не знав, що на цей наказ ми чекали рік, той може не оцінити значення події. Але й не треба. Рік боролися, маємо результат!

Цей наказ означає, що 28 шкіл Сластіона відсьогодні мають охоронний номер і є пам’ятками!

І це означає, що ми перемогли багато тяжких обставин, і цей шлях незворотній. І життя попереду точно є! В українському модерні, який витягаємо з-під завалів, зашифровані його формули.

Це означає також що наші архітектори Майстерня архітектора І. Бикова ще мають закінчити документацію на всі об’єкти (а їх 53). Йде весна і треба роз’їжджатися по експедиціях. А тільки це завершимо – будемо боротися за національне значення цих шедеврів.

Слово «боротися» звучить тяжко й неприємно, воєнно, але передає суть роботи, яку треба проробити в суспільстві, що лише почало формуватися.

Нас надихає Сластіон, бо саме так він жив, ніколи не нарікав, а лише беріг і створював, любив і беріг, захищав і любив... Зник, але повертається!

Дуже вдячні Управлінні охорони культурної спадщини України за підтримку.

P.S. І до речі, на прикладі наших документів на пам’ятки, Управління провело вебінари для захисників культурної спадщини по країні – бо ще треба всіх навчити, як правильно захищати! І це втіха!

Дякуємо Іван Биков.

Всім – слава!

Фото: Ольга Герасим'юк/Facebook
Фото: Ольга Герасим'юк/Facebook

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 01:32 :51