«Колекторами» – по субсидіантах: економіст запропонував перейняти досвід перевірки

ZIK

В інших країнах верифікацію субсидіантів може здійснювати держава або приватні компанії, які отримують свій відсоток від знайдених неправомірних нарахувань. Цей досвід варто перейняти в Україні.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив доктор економічних наук Андрій Длігач.

Пан Длігач зауважив, що дуже позитивно ставиться до монетизації субсидій, тому що в результаті цього очікує зниження споживання енергоресурсів. На його думку, це набагато більш гнучкий інструмент, за допомогою якого можна в тому числі фінансувати енергоефективність.

«Я очікую, що лише перші місяці буде зростання боргів. За деякими напрямами дійсно є певне зростання боргів e межах 10%. Як для стартового періоду монетизації це дуже позитивний показник. А той інструмент, що субсидія нараховуватиметься лише за відсутності боргів, ідеально вирішує ситуацію», – зазначив доктор економічних наук.

Зокрема ведучий програми поцікавився, яким чином можна зменшити енергоспоживання і як визначити результат монетизації, експерт сказав, що це зробити дуже просто, бо є показники – скільки використовується газу від компаній, які надають послуги.

«А щодо того, як зменшити споживання, то можна, наприклад, зменшити температуру помешкань з 22 до 18 градусів. Після цього плата дійсно суттєво знизиться. Хоч відсоток квартирних лічильників дуже малий, але якраз частиною цього процесу має стати персоніфікація в сфері споживання послуг», – переконаний Длігач.

Окрім цього пан Длігач вважає: щоб досягнути повного успіху в реалізації субсидій, має бути проведена реальна верифікація, якої досі не було зроблено.

«Наразі зараз відкрилися дані про субсидіатнів, які можна подивитися в інтернеті. Можна подивитися про ваших сусідів і задати собі питанням, чому орендована квартира здається з тезою, що вона супроводжується субсидією. Це ганебне явище, і верифікація має це вирішити. Якби верифікація була віддана на аутсорсинг, вона б давно вже працювала», – прокоментував гість програми.

Як зазначалось, раніше Президент Петро Порошенко заявляв, що монетизація субсидій та індексація пенсій є початком ефективних кроків у боротьбі з бідністю в Україні.

Loading...