Новини » Політика 4 квітня, 2019, 14:05
Екс-голова зовнішньої розвідки озвучив можливий шлях виходу з чорноморсько-азовської кризи
ZIK
ZIK

У будь-якій критичній ситуації Дональд Трамп може зупинити Путіна, пригрозивши йому тим, що наслідки можуть бути критичними не лише для України чи Європи, а й для Росії та Кремля. Він може запропонувати зупинитись, створити переговорну групу і вийти з кризової ситуації.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив екс-голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Він висловив переконання, що засідання глав МЗС країн НАТО у Вашингтоні стало потужним сигналом для Росії. Мовляв, це показало, що американці можуть впливати на РФ не лише у військовому, технологічному, а й у авторитетному плані.

«У будь-якій критичній ситуації Дональд Трамп може зупинити Путіна, пригрозивши йому тим, що наслідки можуть бути критичними не лише для України чи Європи, а й для Росії та Кремля. Він може запропонувати зупинитись, створити переговорну групу і вийти з кризової ситуації», – певен військовий.

Він наголосив, що у будь-якій критичній ситуації лідери держав діятимуть саме так – використовуючи надзвичайні моделі комунікації.

«Цей механізм діє у міжнародній практиці дуже ефективно. Наприклад, вони використовувались між Ердоганом та Путіним, Трампом та Кім Чен Ином. Втім, застосовували ці механізми, коли була реально критична ситуація», – розповідає Микола Маломуж.

З його слів, для застосування цього механізму спочатку необхідна угода на рівні лідерів держав, які домовляються про створення спільної дипломатичної групи разом з представниками сектору спецслужб.

«Це практика сотень конфліктів та глобальних протистоянь. У зв'язку з цим не відбувалися війни. Натомість, коли цього не було, війни не тільки розв'язувались, а й набували всеохоплюючого характеру», – зазначив екс-голова Служби зовнішньої розвідки.

Крім того, він зауважив, що така ж стратегія була запропонована у Вашингтоні щодо Північної Кореї, хоча спочатку плани були зовсім іншими.

«Спочатку була тема наносити глобальні удари. Йшла мова про те, що вона буде обов'язково задіяна, якщо КНДР запустить ракети по Південній Кореї, Японії чи США. Втім, згодом перейшли до іншого інструменту – механізму, що формується за рахунок ефективної роботи на вищих політичних рівнях», – резюмував Маломуж.

Нагадаємо, представниця США при НАТО Кей Бейлі Хатчінсон заявила, що Північноатлантичний альянс планує гарантувати прохід суден України через Керченську протоку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 17:35 :21