Новини » Світ 3 квітня, 2019, 16:57
Золоті прикраси і голова пуми: в озері Тітікака знайшли древні доінкські артефакти
Озеро Тітікака. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Озеро Тітікака. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Археологи з Університету штату Пенсільванія знайшли під водою озера Тітікака історичні артефакти, які належали цивілізації Тіуанако. Її представники населяли регіон в період з 500 по 1100 рік нашої ери.

Про цю знахідку повідомляють на сайті університету, пише Naked-science.

Хосе Капрілес (Jose Capriles), який входив в дослідницьку групу, розповів про значення відкриття.

«Коли говорять про Острови Сонця, люди часто пов’язують його з інками, тому що для них це було важливе місце, місце паломництва. Вони залишили тут безліч церемоніальних будівель. Однак наше дослідження показує, що люди Тіуанако, які жили в цьому районі з 500 по 1100 рік нашої ери, були першими, хто залишав пожертву богам тут. Інки не приходили сюди аж до XV століття», – розповів Хосе Капрілес.

Для сканування рифа і складання карти археологи використовували сонар і підводну тривимірну фотограмметрію. В подальшому вони підняли на поверхню знайдені артефакти. Серед них знайшлися прикраси із золота і черепашок, лампи і керамічні курильниці з головою пуми. За словами фахівців, ці предмети допомагають краще зрозуміти основи релігії людей Тіуанако та їх ритуальну поведінку.

Очевидно, що пума представляла для місцевих жителів один з найважливіших символів. Також дослідники зробили висновок, що підношення, мабуть, навмисно занурювали у воду, оскільки поруч з ними на дні лежали якоря. Ймовірно, поява однієї релігії призвела до консолідації соціальних груп, що жили в цьому регіоні, і вони, збираючись, проводили ритуали на воді з човнів. Автори також припускають, що ритуали служили не тільки релігійним, але і геополітичним планам.

Раніше група вчених з Університету Кардіффа і Університетського коледжу Лондона проаналізувала ізотопи в останках свиней, знайдених неподалік від Стоунхенджа, і визначила, що чотири з половиною тисячі років тому люди з усієї Англії приходили туди бенкетувати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 15:56 :34