Новини » Суспільство 3 квітня, 2019, 15:55
Захистити природу: Вчені створюють лазер, яким розщеплюватимуть ядерні відходи
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Робота лауреата Нобелівської премії Жерара Муру може потенційно вирішити головну проблему в енергетичній галузі – ядерні відходи.

Жерар Муру і його колега, професор Тосікі Тадзіма, досліджують концепт використання лазерів високої інтенсивності для утилізації ядерних відходів, пише УНІАН з посиланням на The Next Web.

Нобелівську премію Муру вручили у 2018 році за роботу, яка, згідно нобелівському прес-релізу, «проклала шлях до найкоротших та інтенсивних лазерних імпульсів, коли-небудь створених людством».

Ці імпульси можуть потенційно використовувати для утилізації радіоактивних ядерних відходів на атомному рівні завдяки процесу, який називається трансмутацією. Мура стверджує, що ідея все ще перебуває на дуже ранніх стадіях, і можуть пройти десятиліття, перш ніж ми зможемо побачити початок створення прототипу, який буде працювати.

Проблеми пов’язані із ядерними відходами починають накопичуватися швидше, ніж деякі країни можуть їх вирішити. У цьому випадку лазерна технологія може бути дуже корисною. Особливо для Франції, де намагаються побудувати підземний бункер для зберігання ядерних відходів. На думку екологічних організацій, це може означати, що ядерні відходи потраплять у ґрунтові води. Так що ідея Муру і Тадзіми важлива, навіть якщо ми не побачимо її наслідків протягом багатьох років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 12:17 :36