Новини » Політика 3 квітня, 2019, 12:35
Як проголосували українські військові в зоні ООС. Фінальні результати
Голосування на виборах Президента України, 31 березня 2019 року. Фото: EPA-EFE/SERGII KHARCHENKO
Голосування на виборах Президента України, 31 березня 2019 року. Фото: EPA-EFE/SERGII KHARCHENKO

Журналіст Юрій Бутусов оприлюднив Результати голосування військовослужбовців на фронті ООС на всіх 79 спеціальних виборчих дільницях ЗСУ.

Про це Ю.Бутусов повідомив у Фейсбуці.

При цьому журналіст зазначив, що місцеві жителі до голосування на цих спецдільницях не допускалися. Результати голосування такі:

 1. Петро Порошенко – 12844
 2. Володимир Зеленський – 12423
 3. Анатолій Гриценко – 1507
 4. Юлія Тимошенко – 1084
 5. Ігор Смешко – 1022
 6. Руслан Кошулинський – 1008
 7. Олег Ляшко – 711
 8. Юрій Бойко – 601
 9. Олександр Вілкул – 351

Петро Порошенко отримав 40% голосів військовослужбовців на фронті.

На спецдільниці у військовому містечку навчального центру ЗСУ в Старичах, де проходить підготовка частин ЗСУ з інструкторами НАТО:

 1. Володимир Зеленський – 902
 2. Петро Порошенко – 597

На спецдільниці в Дніпровському військовому госпіталі:

 1. Володимир Зеленський – 72
 2. Петро Порошенко – 17

«До сих пір Зеленський нічого не говорив про армію, тобто голосування було протестним, як вираз не згоди з чинним станом речей в ЗСУ. Люди бачать зміни, і головнокомандувач отримав значну підтримку. Але більшість голосів все-таки віддана опозиційним кандидатам, тому що занадто багато в армії вимагає реформ, і реформи гостро необхідні, і крім політичних змін військовослужбовці не бачать інших шляхів вирішення.

Насправді, протестні настрої в армії були широко поширені, ніякої несподіванки тут немає, просто всі п’ять років пропаганда стверджувала, що все добре, а будь-яку критику жорстко придушували як підступи «зрадофілов», тому протестні настрої люди висловили під час голосування.

Окремо не можна не згадати результат Бойко і Вілкула – в зоні ООС по суті можна два батальйони укомплектувати з військовослужбовців – прихильників миру і зближення з РФ. Голосують усвідомлено, могли ж і не брати бюлетень, але перебуваючи на фронті вирішили висловити громадянську позицію. З одного боку – демократія, а з іншого – величезний провал кадрової роботи у військах.

Що дуже важливо і варто відзначити – немає жодного повідомлення про порушення в ході голосування на виборах на військових ділянках.

Однак голосування армія провела чесно, і за це слід висловити повагу головнокомандувача ЗСУ.

Військовослужбовці голосувала вільно, без страху, без фальсифікацій, і це велике досягнення українського народу і демократії», – прокоментував журналіст.

При цьому Ю.Бутусов нагадав, що під час виборчої кампанії начальник ГШ ЗСУ Віктор Муженко відкрито виступив на підтримку Петра Порошенка.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-15 23:32 :12