Новини » Світ 3 квітня, 2019, 16:25
Венесуельська криза: Експерт пояснив, чому Україні не варто підігравати глобальним гравцям
ZIK
ZIK

У питання Венесуели Україні не варто займати якусь позицію, відмінну від ООН, як і підігравати одному із глобальних гравців. Венесуельці самі повинні вирішити, хто у них є легітимним керівництвом.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Він наголосив: для Венесуели громадянські конфлікти є перманентним процесом. Адже герилья на її території продовжується уже протягом кількох десятків років.

«Однак, зараз суспільство дуже розколене і вдається до насильства з обох сторін. Ситуація уже перебуває у стадії такого в’ялоплинного громадянського конфлікту. Це ще не війна, не розкол збройних сил чи формування опозиційних, однак це достатньо загрозливе явище. Адже влада використовує парамілітарні формування, які застосовують вогнепальну зброю проти повсталих демонстрантів. Частина військових в казармах відмовляється підпорядковуватись керівництву», – розповів Кулик.

До того ж, за його словами, Національна гвардія та спецслужби без фіксованих наказів застосовують силу до опозиції.

«Тобто, ознаки громадянського конфлікту там є. Однак, повноцінна громадянська війна проблематична, адже сили майже рівні і опозиція не на стільки готова до безпосереднього військового зіткнення. У неї немає достатньо ресурсу, щоб починати масовані військові дії», – вважає експерт.

Разом із тим директор Центру досліджень зауважив: у Венесуелі залишається частина населення, яка, не дивлячись на те, що 90% населення перебуває за межею бідності, відсутність електроенергії та медичного забезпечення, підтримує Мадуро. Ці люди саме із ним пов’язують збереження своїх статків чи статусу в державі.

Водночас, він прокоментував і реакцію України на кризу в Венесуелі.

«Значною мірою, в Україні немає величезних інвестицій у венесуельську економіку. Тому, вважаю, що немає сенсу говорити про те, що в нас має бути якась окрема позиція, відмінна від ООН чи Ради безпеки ООН. Також у недоцільно підігравати одному із глобальних гравців, адже ситуація залишається непевною. Все ж Мадуро був обраним та визнаним президентом, тож я б також не рекомендував говорити, що маємо підтримувати лише Гуайдо», – наголосив Кулик.

Він підкреслив: венесуельці самі мають вирішити, хто у них є легітимним президентом. До того ж це має відбутись уже найближчим часом.

«Так зване повстання Гуайдо заплановане на 6 квітня. Є шанс на те, що Нацасамблея все ж таки зможе встановити контроль, принаймні, над значною частиною території. Також подивимось на реакцію збройних сил», – підкреслив Віталій Кулик.

Як повідомлялось раніше, Верховний суд Венесуели закликав позбавити депутатської недоторканності тимчасового президента країни Хуана Гуайдо. Відповідну вимогу було направлено в Законодавчі збори, лояльні до Ніколаса Мадуро. Натомість, тимчасовий президент закликав прихильників вийти на масштабну демонстрацію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 16:31 :11