Новини » Економіка 3 квітня, 2019, 18:18
Сировинна економіка: експерт пояснив причину мізерних зарплат і пенсій
ZIK
ZIK

У сировинній економіці витрати на заробітну плату об’єктивно дуже низькі. А тому наші основні олігархи особливо зацікавлені в сировинній економіці та у знеціненій гривні.

Про це зауважив економіст Борис Кушнірук в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Економіст застеріг: якщо не проводити жодних змін у пенсійній сфері та загалом не покращувати економічну ситуацію в крані, то співвідношення кількості працездатного населення до пенсіонерів буде тільки погіршуватися.

«Потрібно визнати, що в Україні сьогодні існує одне з найгірших у світі співвідношень працюючих, які платять внески до Пенсійного фонду, до кількості пенсіонерів. Зрозуміло, що в таких умовах загальний тиск на українців і в цілому на бюджет дуже великий. Очевидно, що це співвідношення буде тільки погіршуватися. Якщо нічого не змінювати», – констатував Борис Кушнірук.

Щоб покращити добробут людей пенсійного віку, пояснює експерт, повинна запрацювати не примітивна сировинна економіка, а виробництво товарів із високою доданою вартістю.

«У сировинній економіці витрати на заробітну плату об’єктивно дуже низькі. Тому наші основні олігархи, які зайняті експортом сировини чи напівфабрикатів, особливо зацікавлені в сировинній економіці та в знеціненій гривні. Оскільки тоді вони отримують дохід в іноземній валюті, до того ж, залишають її в офшорах, а витрати на оплату праці та сплату податків виплачують у гривнях і таким чином суттєво економлять», – зауважив Борис Кушнірук.

Як повідомлялося, заборгованість Фонду соціального страхування України перед працюючим населенням на початок квітня 2019 року перевищила 1,5 мільярда гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 01:56 :18