Реальний рівень пенсій: економіст вказав, як його визначити

ZIK

Було б доцільніше співставляти розмір пенсії у доларовому еквіваленті, оскільки українські ціни, на відміну від заробітних плат, майже на рівні європейських.

Це зауважив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт нагадав, що сьогодні в Україні діє солідарна пенсійна система. Тобто в ідеалі пенсіонери мали б отримувати ті гроші, які сплачують через ЄСВ українці працездатного віку.

«Зараз в Україні є 18 мільйонів людей працездатного віку, тоді як ЄСВ сплачують лише 10 мільйонів, при тому, що в країні – 11,5 мільйона пенсіонерів. І в таких умовах ми розуміємо, що на одного пенсіонера припадає менше одного працюючого. А тому без структурних реформ та проведення принципових змін в економіці, ми ніяк не змінимо мізерні пенсії», – визнав Олег Пендзин.

Він зауважив, що пенсійна система є вторинною, і 167 мільярдів дефіциту Пенсійного фонду – це той об’єм, що доплачують інші платники податків. Адже 10 мільйонів працюючих не можуть забезпечити пенсіонерів навіть жалюгідними пенсіями», – констатував економіст.

На його думку, було б доцільніше співставляти розмір пенсії у доларовому еквіваленті, оскільки українські ціни, на відміну від заробітних плат, майже на рівні європейських.

«Наприклад, коли ми порівнюємо українські ціни з польськими, то виходить так, що більшість позицій товарів і продуктів харчування дещо дорожчі, ніж у Польщі. Тому варто все-таки прив’язувати пенсію до долара – це більш показово, адже ціни вже практично європейські», – зазначив Олег Пендзин.

Нагадаємо, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку завершила розробку проекту закону, який запроваджує в Україні пенсійну систему 2-го (накопичувального) рівня.

Loading...