Новини » Події 3 квітня, 2019, 20:09
Перехитрити – неможливо: поліграфолог про те, чи вдасться вирахувати корупціонерів в «Укроборонпромі»
ZIK
ZIK

Керівники «Укроборонпрому» мають пройти перевірку на детекторі брехні. З такою ініціативою виступив Президент України Петро Порошенко. Він доручив скласти списки тих посадовців, які мають свідчити на поліграфі.

Про це йдеться в ефірі інформаційної програми «Перші про головне».

Ігор Іщук – поліграфолог і теоретично може стати тим, хто перевірятиме оборонпромівців. Навіть називає ціну процедури: від двох до трьох тисяч гривень за одну людину. Виділити на це кошти має уряд, Президент напередодні уже дав доручення.

«Ми звертаємось до уряду з проханням забезпечити організацію досліджень на поліграфі. Це стосується всього керівного складу державного концерну «Укроборонпром» і також керівників державних підприємств оборонно-промислового комплексу», – наголошує Президент України Петро Порошенко.

Поліграф мають пройти майже 300 посадовців. Впоратися планують за три місяці. Ініціював перевірку екс-заступник командувача Сил спеціальних операцій, а нині друга людина в РНБО – Сергій Кривонос. Саме через його попередника на посаді – Олега Гладковського – і розгорівся скандал в оборонній сфері.

«Зможемо побачити, хто крав, чому крав, кому давав», – каже заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.

Результати поліграфа є офіційними доказами для слідства. Декількох людей, які мають його пройти, згадували у розслідуванні програми «Наші Гроші». Матеріал з’явився ще місяць тому. Посадити на детектор його фігурантів треба було превентивно, а не постфактум, певні журналісти.

«Поліграф був потрібний три роки тому. Красивий хід, мабуть, між першим і другим турами виборів», – коментує журналіст Денис Бігус.

Вибори – головний рушій ініціативи президента, такої думки і політолог Володимир Фесенко. Певен, дії будуть, швидше, декларативні, ніж реальні.

«Щоби посадити, не потрібно застосовувати детектор брехні. Достаньо наявних даних. Навіть Луценко підтверджує, що були крадіжки, завищені ціни і маніпуляції з бюджетними коштами. Детектор брехні тут непотрібний. Це символічна дія для привернення уваги ЗМІ та людей», – пояснює політолог Володимир Фесенко.

Якщо перевірка відбудеться, то скривити душею нікому не вийде, запевняє Ігор Іщук. Каже, що попри популярний стереотип, машину перехитрити – неможливо. Навіть якщо людина випила спеціальні заспокійливі пігулки або навпаки – штрикає себе голкою.

«Корупціонера за допомогою поліграфа вичислити можна. Відсоток достовірності – від 85 і до 97 відсотків. У цьому проміжку спеціаліст може робити висновки і говорити про те, чи особа приховує інформацію», – каже поліграфолог Ігор Іщук.

Утім, на концерн будь-що чекає і міжнародний фінансовий аудит. Кабмін має виділити гроші і для його проведення.

Нагадаємо, Уряд затвердив терміни перевірки Укроборонпрому.

Антон Коцуконь, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-01 03:13 :28