live

Люди – не вівці: Солонтай скептично оцінив підтримку кандидатів іншими політиками

ZIK

Висловлення політиками підтримки комусь із кандидатів ще не гарантує додаткових голосів. Адже люди – «не отара», вони самі розпоряджаються, куди їм йти.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив експерт із політики Олександр Солонтай.

«Арсен Аваков сказав, що «Зеленський, здається, нормальний хлопець». Це не пряма агітація, але відчувається сприйняття – хто б не став президентом, із цього не роблять трагедії», – зауважив Солонтай.

Водночас, на його думку, висловлення політиками підтримки комусь із кандидатів ще не гарантує додаткових голосів.

«Люди – не вівці й не отара. Виборці можуть послухати політика, сказати «ми ж за тобою вже йшли, та не дійшли до другого туру» і самі розпоряджатимуться, куди їм йти», – вважає експерт.

Мовляв, коли хтось із політиків не підтримує жодного кандидата з тих, що пройшли в другий тур, це ще не означає, що весь його електорат проігнорує голосування.

До того ж він зазначив: якщо в другому турі велика частина виборців навіть зіпсує бюлетені, виграє той кандидат, у якого буде найвища підтримка.

«Виграш на президентських виборах – це не 50% плюс один голос. Виграш на виборах – це більше, ніж інший. У нас були випадки, коли обирали президента, який не мав 50%. Наприклад, коли в другий тур зайшли Янукович і Тимошенко, вагома частка виборців проігнорувала волевиявлення або перекреслила обох кандидатів у бюлетенях. Як наслідок – Янукович переміг з точки зору «більше, ніж в Юлі», але не з точки зору «50%+1», – зазначив Солонтай.

Тож він погодився: головне не перемога, а набрати більшу кількість голосів.

Нагадаємо, 31 березня в Україні відбулося голосування на чергових виборах Президента. У бюлетені були прізвища 39 кандидатів.

За даними національного екзит-полу National Exit Poll’2019 на виборах Президента України, який проводив Консорціум за участі Фонду «Демократичні ініціативи», КМІС та Центру Разумкова, у другий тур виходять Володимир Зеленський і Петро Порошенко

Loading...
Loading...
Loading...