Козир у рукаві: експерти розповіли, на що робить ставку штаб Порошенка

ZIK

Хоча Володимир Зеленський випереджає Петра Порошенка майже вдвічі, у штабі нині чинного Президента запевняють, що приберегли козир у рукаві. Експерти припускають: ймовірно, йдеться про дебати, на яких шоумен продемонструє себе слабшим політиком. Водночас соціологи переконані: у другому турі буде не голосування за котрогось із кандидатів, а проти його опонента.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» в ефірі телеканалу ZIK.

У штабі Петра Порошенка результат першого туру не називають ані поразкою, ані перемогою. Мовляв, головним завданням чинного Президента був вихід у другий тур, та запевняють, що мають козирі у рукаві. Однак деталі – наразі таємниця.

«Звичайно, будуть перемовини і контакти. З іншого боку, слід розуміти, що виборці, які голосували за тих кандидатів, що вибули, не є їх кріпаками, приватною власністю. Тому в нас, насамперед, буде глибокий і серйозний діалог із тими виборцями», – розповів спікер штабу Петра Порошенка Олег Медведєв.

Водночас політологи стверджують, що наразі резерв голосів у команди не надто великий.

«Трішки – у Гриценка, у Смешка. Частину, а може і більшу частину – у Кошулинського», –вважає політолог Володимир Фесенко.

На думку фахівців, найбільша надія Порошенка – мобілізація Заходу, з високою підтримкою і доволі низькою явкою на перший тур.

«У Порошенка нереалізований фактор – не спрацювала західна Україна», – вважає політолог Тарас Чорновіл.

Натомість у штабі Володимира Зеленського в перемозі майже не сумніваються.

«Сумнівно, що нашим конкурентам допоможе навіть застосування схем, мереж та іншої дурниці, які можуть використовуватись», – вважає спікер штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков.

Водночас він переконує: про жодні альянси наразі навіть не йдеться.

«Домовлятись не будемо. Це була позиція, яку озвучував Олександрович – ми ні з ким не сідаємо за стіл кулуарних перемовин», – наголосив Разумков.

Політологи погоджуються: Зеленський і так може розраховувати на свого реального виборця, до того ж приєднаються й голоси інших кандидатів.

«Більшість виборців Тимошенко, Ляшка, більшість виборців російськомовних регіонів, які голосували за Бойка, Вілкула і не тільки», – каже Фесенко.

Наразі найгірше для команди «Зе» – публічні виступи. Найімовірніше, на це й роблять ставку опоненти – викликати Зеленського на дебати, щоб продемонструвати його слабкі сторони.

Соціологи ж наголошують: другий тур – це голосування не за, а проти кандидата.

«Це буде голосування за Порошенка, щоб президентом, боронь боже, не став Зеленський, і за Зеленського, щоб президентом не став Порошенко», – вважає соціолог Ірина Бекешкіна.

Тож хто збере цих «проти» більше, той і лишиться поза грою.

Нагадаємо, 31 березня в Україні відбулося голосування на чергових виборах Президента. У бюлетені були прізвища 39 кандидатів.

За даними, національного екзит-полу National Exit Poll’2019 на виборах Президента України, який проводив Консорціум за участі Фонду «Демократичні ініціативи», КМІС та Центру Разумкова у другий тур виходять Володимир Зеленський і Петро Порошенко.

Тетяна Гаврилюк, «Перші про головне»

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

Loading...