Новини » Політика 2 квітня, 2019, 12:39
Другий тур: Антипович прогнозує переорієнтацію виборців
ZIK
ZIK

В Україні населення визначається щодо вибору президента переважно спілкуючись зі своїм оточенням та на відчуттях довіри. Якщо люди відчувають слабкість, то сумнівно, що голосуватимуть за таку особу. Хоча вже зараз можна говорити, що більшість населення буде переорієнтовуватись і у другому турі обиратиме серед двох кандидатів, навіть, якщо вони їм не симпатизують.

Про це в ефірі програми «Гра у класику» на телеканалі ZIK розповів керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

«Наступаючи собі на горло, скажу, що виборець зараз буде переорієнтовуватись, змінювати своє ставлення і до чинного Президента і до Володимира Зеленського. В кожного буде свій підхід», – сказав Антипович.

Хоча й зазначив, що всі тренди були заміряні ще до першого туру. Але, на його думку, наразі чіткі прогнози оголошувати ще не варто, адже виборець зараз думає над тим, що ж йому робити в другому турі.

«Люди визначаються згідно свого оточення, спілкування, довіри до того чи іншого політика. Якщо вони відчувають якусь слабкість кандидата, то на це соціологія ніяк не впливає. Бо вибір відбувається поза раціональним зчитуванням», – прокоментував Антипович.

Також він вважає, що ситуація перед другим туром виглядатиме не надто радісно для чинної влади, але й не варто виключати, що її таки підтримають.

«Якщо у нас всі крім Петра Порошенка є опозицією, то звичайно, що абсолютна більшість виборців опозиційних кандидатів у другому турі перейдуть до опозиційного кандидата, але у цифрах наразі важко сказати. Хоча частина, при всій своїй нелюбові, наприклад, до Петра Порошенка, все одно за нього проголосують. Навіть, не розглядаючи цей вибір раніше. Тому, звичайно, чіткіші цифри ми поміряємо вже на наступному тижні», – зазначив Антипович.

Аналізуючи явку у першому турі, він також зазначив, що ті, хто не голосували, найімовірніше, не прийдуть і у другому турі.

«Я думаю, що понад 90 відсотків не прийде голосувати і у другому турі, серед тих, хто не прийшли у першому. Хоча, можливо, один чи два відсотки таки змінять свою думку і прийдуть. Але, загалом, явка у другому турі буде нижчою, бо частина електорату є розчарованою, адже їх кандидат не пройшов далі», – додав він.

Нагадаємо, 2 квітня станом на 10:30 Центральна виборча комісія опрацювала 98,03% протоколів в електронному вигляді на виборах Президента України. Відповідно до оприлюднених результатів, лідирує Володимир Зеленський, за нього свої голоси віддали 30,24% виборців. За Петра Порошенка проголосували 15,93% виборців, за Юлію Тимошенко – 13,39%. Юрія Бойка підтримали 11,66% виборців, Анатолія Гриценка – 6.93%, Ігоря Смешка – 6,03%, Олега Ляшка – 5,47%. Загалом ЦВК підрахувала 18 504 149 голосів. 1.18% бюлетенів визнані недійсними.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-26 05:30 :57