Чотирьом полоненим морякам у Росії провели психіатричну експертизу без адвоката

Затриманий український військовий, капітан 2-го рангу з катера «Бердянськ», Денис Гриценко у Київському районному суді Сімферополя, анексований Крим. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Захопленим росіянами українським морякам Денису Гриценку, Михайлу Власюку, Андрію Драчу та В’ячеславу Зінченку 26 березня провели психіатричну експертизу без адвоката.

Про це Денис Гриценко розповів під час слідчих дій 1 квітня, повідомив адвокат Микола Полозов у Facebook.

Гриценко розповів, що 26 березня його, Михайла Власюка, Андрія Драча та В’ячеслава Зінченка вивозили в інститут Сербського для проведення психіатричної експертизи. Експертиза проходила за відсутності адвокатів, написав Полозов.

1 квітня слідство видало постанову про відмову в задоволенні клопотання про присутність адвоката при проведенні експертизи.

За словами Полозова, під час експертизи Денис Гриценко відповів на запитання експертів у рамках ст. 17 III Женевської конвенції, яка регламентує правила поведінки військовополоненого при проведенні допиту. Відповідати на запитання про фактичні обставини Денис Гриценко відмовився.

«Розповів, що возили їх весь день, разом із Захарченком, Арашуковим та іншими знаменитими «постояльцями» Лефортово. На кілька годин завозили на збірку в Бутирку для пересадки в інший автозак», – додав адвокат.

1 квітня слідство ознайомило Дениса Гриценка та його адвокатів із двома постановами про призначення експертизи бойових модулів на артилерійських катерах «Нікополь» і «Бердянськ».

«Захист заперечував проти призначення даної експертизи, оскільки слідчий, який виніс постанову, не індивідуалізував озброєння, яке передається експертам. Не вказав кількість і серійні номери предметів», – повідомив Полозов.

Також було заявлено клопотання про долучення доповіді УВКПЛ ООН, згідно з яким всі 24 захоплених військових моряки наділені статусом військовополонених і перебувають під захистом III Женевської конвенції.

Окрім того, Полозов написав, що Гриценко був у доброму гуморі. «Почувається бадьоро. Всі передачки отримав у повному обсязі. Буквально напередодні передали листи (за січень)», – зазначив адвокат.

Також 1 квітня відбулися слідчі дії з військовополоненим моряком Василем Сорокою.

За словами адвоката Сергія Бадамшина, під час слідчих дій було заявлено клопотання й заяви.

«Головна новина на сьогодні: Василь іде на поправку. Набряк руки нарешті спав. Рани зажили, сьогодні після слідчих дій мали зняти шви. Але ще тривалий час доведеться ходити з гіпсом. Тому про відновлення функцій поки говорити передчасно, але дуже на це сподіваємося», – зазначив адвокат.

«Настрій традиційно на позитиві. Передає всім привіт. Цензура Лефортово нарешті пропустила довгоочікувані листи від близьких», – додав Бадамшин.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

Loading...
Loading...
Loading...