Агітка скептика: треба дати останній шанс Порошенку
Влад Якушев
журналіст, письменник, екс-начальник прес-служби 14-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід»

Я радий, що за результатами першого туру переміг Зеленський. Тепер можна спокійно проголосувати за Порошенка.

Відразу почну з того, що я не є прихильником ні одного з топових кандидатів у Президенти і дотепер мені було дуже важко радити людям, за кого треба голосувати. Особисто я, голосуючи у першому турі, свідомо поставив хрестик за кандидата, який не мав жодного шансу на перемогу. Не міг я за них усіх голосувати – рука не піднімалася. Віддати голос за Порошенка теж не міг. Попри прекрасні зрушення у політиці зовнішній, я бачу, що відбувається усередині країни, і маю до гаранта масу запитань.

Я навіть хотів, щоб у другий тур вийшли Порошенко та Зеленський, причому із перевагою Зеленського у голосах. Тільки це дало б мені можливість зі спокійною душею проголосувати за Порошенка у другому турі.

Зараз я поясню хід своїх думок.

Усі ми бажаємо бачити в політиці нові обличчя. Всіх нас дістали довічні політики та чиновники, які займають ключові місця у всіх сферах життя країни. Це саме так, тому що за Зеленського – нову кров, проголосувала така кількість людей. Систему треба міняти, а Порошенко не зміг зробити цього.

Виходить, що я мав би голосувати за Зеленського – нове обличчя, нову надію, але не зробив цього. Чому?

Причин є кілька. Я не знаю, що в Зеленського в голові. Він ніколи не був у політиці, і я не знаю, як він буде діяти, коли стане президентом. Можна було б експериментувати, якби не війна. Але війна іде… Тепер уявіть, що головнокомандувачем стане людина, яка може працювати на ворога. Я уважно дивився за перебігом виборів не на українських, а саме на російських каналах. Росіяни раді, що Порошенко програє. У них свято!!!

Цю тезу давно розкручують порохоботи і може здатись, що мене купили і тепер я «тягну» за чинного Президента. Не спішіть із висновками. Прочитайте далі.

Наближаються парламентські вибори, і ми – виборці – можемо зробити нашій владі «вилку». Уявіть, що Порошенко залишається Президентом, а у Зеленського більшість у парламенті. Ця більшість буде тримати його за горло так сильно, що Президенту не залишиться нічого іншого, як спробувати покращити наше життя – життя простих українців. Йому прийдеться працювати на нас, тому що ми залишимось його останньою надією на підтримку. Варіант, коли парламент та народ об’єднані однією метою проти влади, може закінчитись імпічментом і новими виборами.

Окрім того, робота Зеленського у парламенті покаже, що в нього на думці. До цього часу ми не могли знати, на чиєму він боці, тому що не бачили його ніде, окрім сцени. А на сцені грають ролі і рідко показують своє справжнє обличчя. Нехай попрацює в парламенті, покаже, хто він насправді, патріот чи засланий.

Якщо виявиться, що він за Україну і йому достатньо розуму, щоб керувати державою, то на наступних виборах я буду його найактивнішим агітатором.

До речі, хто є хто можна буде зрозуміти вже за результатами другого туру. Варто буде побачити, чиї виборці підуть за Зеленського. За кого віддасть голоси електорат Бойко, Тимошенко, Вілкула. Тоді можна обрати, за кого віддати свій голос на парламентських виборах.

Щодо Порошенка, то ці вибори для нього останнє китайське попередження. Або злочинні схеми закриваються і злодіїв, навіть якщо вони колись були найближчими друзями, починають саджати, а мі всі відчуваємо, що країна піднімається і влада з нами, а не проти нас, або…Можна ж і не встигнути втекти з країни, як це вдалося Януковичу.

У 2014-му Україна віддала Порошенку 54,7% голосів. У цьому турі він не дотягує до 20%. І це попри зміцнення армії та томос.

Отже, зараз ми, виборці, загнали гаранта у жорсткі рамки і впродовж наступного президентського терміну він або стане українським Ататюрком, або… навіть не знаю що Петру Олексійовичу порадити...

То ж щодо другого туру. Ми дали президенту хорошого ляпаса і помахали пальцем перед носом. Тепер пропоную дати йому останню можливість виправитись і поспостерігати за Зеленським. Такий план дій допоможе нам знизити ризик загальноукраїнського краху на випадок, якщо темна конячка Зеленський недієздатний як політик або підкований російськими підковками.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 05:47 :32