Новини » Політика 1 квітня, 2019, 14:01
Зеленський як головнокомандувач – це нуль, – експерт Центру Разумкова
Військовослужбовець ЗСУ кидає бюлетень в урну для голосування на виборах Президента України. Фото: УНІАН
Військовослужбовець ЗСУ кидає бюлетень в урну для голосування на виборах Президента України. Фото: УНІАН

Піар на підвищенні боєздатності армії як досягненні саме Президента виявився не зовсім адекватним.

Таку думку у коментарі ІА ZIK висловив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, коментуючи дані коментуючи дані про результати голосування на спеціальних виборчих дільницях для військовослужбовців Збройних сил України в зоні ООС.

«По-перше, військовослужбовці ЗСУ – це той же народ України, тільки, мабуть більш патріотичний, оскільки ці люди служать на передовій, кожен день мають справу з життям і смертю, мабуть, по-іншому оцінюють теперішнє і майбутнє нашої держави, з більшою відповідальністю. І, напевно, більші надії покладаючи на якісь зміни. А те, що йде відвертий піар досягнень саме Президента, то такі результати голосування свідчать про те, що цей піар не зовсім адекватний реальним діям із забезпечення боєздатності нашої армії. Тобто там, мабуть, видніше, наскільки вклад Президента у підвищення боєздатності є реальним», – зазначив експерт.

Водночас відповідаючи на запитання про розвиток ситуації в оборонній сфері, якщо у другому турі переможе Володимир Зеленський, Сунгуровський зазначив, що «Зеленський як головнокомандувач – це нуль». Тому, на думку експерта, вся справа в тому, яка буде його команда.

«І я думаю, що ті люди, які налаштовані проти діючого Президента, будуть, напевно, пропонувати свої команди, свої можливості саме в плані оборонного блоку і зовнішньої політики. І тут якраз виникає питання, наскільки наша демократія подорослішала і здатна запропонувати країні якісь реальні ефективні варіанти», – сказав він.

На думку експерта, потенційні загрози від зміни людей на ключових військових посадах залежатимуть від того, хто саме прийде на ці посади.

«У принципі, під час війни можна міняти все, що не задіяно на війні. Тобто не можна зараз чіпати оперативне командування – у жодному разі не можна, тому що насправді це буде зрив усіх процесів управління. А стосовно вищого керівництва Міністерства оборони, то якщо воно не працює або працює неефективно, його необхідно змінити», – вважає Сунгуровський.

Нагадаємо, журналіст Юрій Бутусов оприлюднив результати голосувань на спеціальних виборчих дільницях для голосування військовослужбовців Збройних сил України в зоні ООС на 49-му окрузі Донецької області:

  • Володимир Зеленський – 517
  • Петро Порошенко – 470
  • Олег Ляшко – 52
  • Руслан Кошулинський – 46
  • Юлія Тимошенко – 38
  • Анатолій Гриценко – 29
  • Ігор Смешко – 28
  • Олександр Вілкул – 13
  • Юрій Бойко – 12
  • Юрій Тимошенко – 4.

«Цифри показують, що в ЗСУ дуже різне бачення про те, хто може бути Головнокомандувачем під час війни. І це показує якість інформаційної роботи та морально-психологічного стану у військових частинах. Якщо є солдати на фронті, які голосують за Бойка і Вілкула – значить, робота з особовим складом в цих підрозділах провалена. Це не «агенти Кремля» – справжні б агенти, звичайно, не світилися, це просто люди в формі, які прийшли отримувати зарплату, а про Україну, Росію, війну з ними на службі бесід не проводилося, і вони проголосували не відчуваючи жодної провини і не побоюючись, що комусь буде важливий їх вибір. Повна байдужість. Цифра по Юрію Тимошенко теж показова – явно аватари голосували», – прокоментував Бутусов.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 07:55 :11