Новини » Політика 1 квітня, 2019, 15:22
Росії вигідно, щоб президентом був Порошенко, а Кремлю – Зеленський, – Орєшкін
ZIK
ZIK

Росії вигідно, щоб президентом України був Порошенко. Він ефективний менеджер, який не дозволив розвинутись війні на Донбасі, чітко артикулював тренд руху на Захід. Втім, у цьому питанні у Росії свої інтереси, а в Кремля і Путіна – свої.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив російський політолог Дмитро Орешкін.

Він переконаний, що перед президентськими виборами в Україні у російської влади було лише одне бажання – аби чинний Президент Петро Порошенко програв.

«Він надто сильно наступив на мозоль головній людині у Кремлі. Петро Порошенко не програв вибори, хоча його позиції не настільки переможні, як йому хотілося б. Те, що заявляє Дмитро Пєсков, потрібно ділити на два. Заяви про невизнання виборів – абсолютна «дурість», визнають за будь-яких розкладів», – запевняє експерт.

З іншого боку, підкреслює він, є питання в тому, які слова будуть сказані при цьому. Мовляв, якщо виграє Зеленський, то лунатимуть заяви, що «Порошенко нарешті довів українських виборців».

«Якщо ж переможе Петро Порошенко, тоді, звичайно ж, буде обурення, різні вигуки тощо. Втім, вони у будь-якому випадку змиряться, оскільки Україна займає таку територіальну позицію, що російський газ повз неї у Європу не перекачати», – зазначив Дмитро Орешкін.

З його слів, російська влада хотіла б впустити російський газ у Європу в обхід України, але сьогодні для цього не вистачає потужностей.

«Тому з будь-яким українським президентом, хто б це не був, Кремль буде домовлятися. Все решта – це шум вітру в очереті», – переконаний російський політолог.

Крім того, відповідаючи на запитання ведучого про те, хто був би зручнішим президентом України для Російської Федерації, він зауважив, що потрібно уточнювати терміни.

«Як на мене, для Росії вигідно, щоб президентом був Порошенко. Він ефективний менеджер, який не дозволив розвинутись війні на Донбасі, чітко артикулював тренд руху на Захід. Це те, що, як на мене, дуже потрібно Росії. Втім, коли ви питаєте про керівництво Росії, то це зовсім інша історія. У Росії свої інтереси, а у Кремля і Путіна – свої», – заявив фахівець.

Він також зазначив, що президент РФ Володимир Путін давно замкнений персонально на собі, тому йому хочеться зробити боляче Порошенку, як раніше йому хотілося зробити боляче Саакашвілі.

«Справа ж не в цім. Пішов Саакашвілі, а Грузія все одно залишилась антиросійською. З Україною буде те ж саме, оскільки Кремль сьогодні веде антиросійську, антисоціальну, ірраціональну політику. Відтак, у Кремлі хочуть, щоб у Порошенка були якомога гірші результати», – переконаний Орешкін.

Крім того, він побажав успіхів Україні у її прагненні рухатись на Захід, зазначивши, що цьому тренду значно більше відповідає досвідчений політик Петро Порошенко.

Як відомо, 31 березня в Україні відбулося голосування на чергових виборах Президента. У бюлетені були прізвища 39 кандидатів.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 00:40 :52