Новини » Політика 1 квітня, 2019, 8:07
«ОПОРА»: Кількість порушень на виборах навіть менша, ніж у 2014-му
ZIK
ZIK

На момент ходу голосування та підрахунку голосів варто відзначити позитивну тенденцію щодо порушень на виборах, порівняно навіть з 2014-им роком. Тобто, кількісні показники порушень, їх територіальна приналежність, відсоткова репрезентація у межах України є меншою, ніж те, що фіксувалось на президентських виборах 2014-го року.

Про це під час брифінгу громадянської мережі «ОПОРА», який транслював телеканал ZIK, заявила голова правління організації Ольга Айвазовська.

Вона підкреслила, що загалом вибори президента України відбулися у межах чинного законодавства з дотриманням базових міжнародних стандартів організації демократичного, конкурентного, вільного виборчого процесу.

«Не зважаючи на поляризацію медіа і політизацію окремих органів місцевого самоврядування та державної влади на місцях, у жодного суб'єкта виборчого процесу не було монополії на здійснення комунікації з виборцями. Це також підтверджується і фактами належного органами правопорядку на інформацію про виборчі порушення», – зазначила громадська діячка.

З її слів, на цих виборах вперше відзначилась позитивна тенденція попередження порушень, які могли мати місце, якщо б суспільство не отримувало інформацію про підготовку потенційних зловживань.

«Якщо говорити про день голосування, то наші спостерігачі, проводячи паралельний підрахунок, констатують, що оприлюднена явка ЦВК відповідає дійсності. Станом на сьогодні ми підтверджуємо явку на рівні 63,2% виборців», – розповідає Ольга Айвазовська.

Вона зауважила, що інформування суспільства про явку виборців є дуже важливою обставиною, зважаючи на динаміку участі громадян у виборчому процесі.

«Це так само унеможливлює фальшування результатів виборів шляхом вкидання бюлетенів або дописування недостовірних відомостей про участь виборців у процесі голосування», – пояснила голова правління ГО «ОПОРА».

Крім того, вона підкреслила, що на момент ходу голосування та підрахунку голосів громадянська мережа відзначає позитивну тенденцію, порівняно навіть з виборами 2014-го року.

«Тобто, кількісні показники порушень і їх територіальна приналежність, відсоткова репрезентація у межах України є меншою, ніж те, що ми фіксували у 2014-му році», – розповіла Айвазовська.

Як відомо, 31 березня в Україні відбулося голосування на чергових виборах Президента. У бюлетені були прізвища 39 кандидатів.

За даними, національного екзит-полу National Exit Poll’2019 на виборах Президента України, який проводив Консорціум за участі Фонду «Демократичні ініціативи», КМІС та Центру Разумкова у другий тур виходять Володимир Зеленський та Петро Порошенко

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 11:00 :31