Новини » Політика 1 квітня, 2019, 1:40
1 квітня 2019 року остаточно припинив дію Договір про дружбу України з Росією
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Договір про дружбу України з Росією остаточно припинив свою дію 1 квітня. Дія договору спливала 31 березня.

Договір підписали 31 травня 1997 року тодішні Президент України Леонід Кучма та президент Росії Борис Єльцин строком на 10 років. Угода передбачала стратегічне партнерство, визнання непорушності існуючих кордонів країн, повагу до територіальної цілісності та взаємні зобов’язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.

17 вересня Президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення дії договору про дружбу з Росією на наступні 10 років. А 3 грудня президент вніс у Верховну Раду відповідний законопроект. Вже через 3 дні парламент підтримав цей документ, а Порошенко його підписав. 12 грудня набув чинності Закон про припинення з 1 квітня 2019 року дії договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Росією.

Нагадаємо, вчора на своїй Фейсбук-сторінці Президент України Петро Порошенко заявив, що з 1 квітня, після завершення всіх формальних процедур, припиняє дію так званий базовий договір з Москвою, яка так і не змогла відкинути свої імперські амбіції.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 18:07 :16