У ЦВК заявили, що до кібератак Росії готові морально і технічно

ЦВК України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У Центральній виборчій комісії кажуть, що готові до можливих кібератак під час виборів президента.

Про це на брифінгу сказала голова ЦВК Тетяна Сліпачук, коментуючи інформацію про загрози кібервтручання з боку Росії, – повідомляє Українська правда.

«Центральна виборча комісія здійснила необхідні кроки щодо посилення заходів кібербезпеки, в тому числі, закупівля нового обладнання і софти, і інші дії», – сказала Сліпачук.

Вона додала, що ЦВК «морально, технічно» готова до «подібних викликів».

«Будемо відповідно реагувати і посилатися, в тому числі, на інформацію, яку дають нам наші відповідні компетентні органи стосовно цього», – зазначила голова Центрвиборчкому.

Сліпачук також закликала виборців проявляти «незгоду з ситуацією в країні» не зіпсуванням бюлетенів, а власним вибором.

Раніше Служба зовнішньої розвідки повідомляла, що Росія «планує провести безпрецедентні кібератаки на сервери ЦВК та окружних виборчих комісій України у день президентських виборів» нібито для того, аби «поставити під сумнів легітимність виборчого процесу».

Для цього, за даними розвідки, нібито має бути використаний «вірус-закладка», який може спотворити статистичні дані серверів і комп’ютерів, та екзит-поли, які будуть демонструвати «навмисне заниження Центральною виборчою комісією кількості голосів».

Нагадаємо, у кіберполіції заявили, що хакерські угруповання з РФ активізувалися перед виборами.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін казав, що кожні 40 секунд відбуваються кібератаки на міністерські комп’ютерні мережі та інші відомства.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

Loading...