Новини » Політика

Судді оптом – Гримчак розкритикував вибори служителів Феміди

ZIK

Якщо в Україні зробити посади суддів виборними, то будь-який місцевий олігарх захоче прикупити собі декілька.

Про це в ефірі ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юрій Гримчак.

Він зауважив, що навіть у США не у всіх штатах є виборча система суддів, і загалом ця країна відмовляється від неї.

«У мене декілька питань: хто буде висувати суддів, і хто буде їх фінансувати? Ми розуміємо, що в нашій ситуації будь-який місцевий феодальчик захоче прикупити собі декілька суддів, якщо це буде відбуватися так, як сьогодні вибори», – вважає Гримчак.

За словами народного депутата України Ігора Луценка, на сьогодні кожен олігарх і місцевий князьок має свій суддівський полк і крім цього ще правоохоронний, СБУшний і поліцейський.

«Відповідно я вважаю, що ідею виборів суддів першої ланки можна обговорювати і навіть пробувати імплементувати. Гірше точно не стане, коли народ буде голосувати за судів, а не безпосередньо кожен, в кого є гроші і зв’язки, буде їх купляти. Я думаю, що правильно було б обговорити, наприклад, американську практику вибору суддів», – зазначив політик.

Нагадаємо, як свідчать результати спільного опитування КМІС, Центру Разумкова та Соціологічної групи Рейтинг, проведеного 5-14 березня 2019 року, 84% українців братимуть участь у виборах Президента України 31 березня.

Loading...