Новини » Світ 30 березня, 2019, 2:09
Румунія заборонила кандидату на пост антикорупційного прокурора ЄС залишати країну

Головний претендент на новий пост Головного прокурора ЄС по боротьбі з корупцією знаходиться під офіційним розслідуванням в її рідній Румунії за звинуваченням у корупції.

Про це пише Euronews, повідомляє «Лента».

45-річна Лаура Кодрута Ковесі, яка обирається в Європарламент, щоб стати першим главою недавно створеної європейської прокуратури, була звинувачена в корупційних діях після шестигодинних слухань в четвер, повідомляє AFP.

Як повідомляється, розслідування її діяльності включає зловживання службовим становищем, хабарництво і дачу неправдивих свідчень. Вважають, що цей крок завдасть ще більшої шкоди і без того далеко не безхмарним відносин між лідерами ЄС і Бухарестом, який головує в ЄС.

Постанова означає, що Ковесі заборонено залишати країну або спілкуватися зі ЗМІ. У п’ятницю вона з’явилася в поліцейську дільницю в Бухаресті, повідомляє Balkan Insight.

«Ці заходи покликані змусити мене замовкнути, і розгорнути переслідування проти нас, правоохоронців, які чесно робили свою роботу», – сказала вона. «Мабуть, дехто приходить в такий жах від того, що можу отримати цю роботу [в ЄС], що мені навіть забороняють говорити із засобами масової інформації».

Новостворений орган, який тепер буде розглядати її справу в Румунії, вже піддався критиці за те, що він став об’єктом політичного маніпулювання.

Уряд Румунії, очолюваний соціал-демократами, виступило проти обрання Ковесі на високу посаду в ЄС. У минулому році вона була зі скандалом звільнена з посади голови Національного антикорупційного управління країни після п’яти років на цій посаді.

За цей час вона допомогла засудити ряд високопоставлених чиновників, у тому числі лідера соціал-демократів Лівіу Драгнеа. Найвпливовіший політик Румунії був визнаний винним в підтасовуванні результатів голосування і корупції.

Сотні інших виборних посадових осіб також були засуджені за корупційні правопорушення, що принесло Ковесі багато ворогів. У лютому цього року другий номер Європейської комісії, Франс Тіммерманс, високо оцінив роботу Ковесі.

Критики звинувачують Румунію в спробах послабити судову незалежність і вигороджування політиків, обвинуваченим в корупції. Дії уряду викликали масові вуличні протести.

У листопаді минулого року Європейська комісія звинуватила Румунію в відмову від ключових реформ проти корупції, що виявилися в припиненні змін в законах і юридичних процедур при призначення або звільнення прокурорів.

Transparency International в торішньому звіті назвала Румунію однією з найбільш корумпованих держав ЄС.

Уряд Румунії виступило різко проти кандидатури Ковесі на вищий пост в ЄС. Міністр юстиції Тудорел Тоадер сказав, що її звільнили не за те, що вона мала на корумпованих політиків, а за те, що її відомство порушило закон. Прем’єр-міністр Віоріка Данча вже керівництво ЄС в застосуванні «подвійних стандартів».

Незважаючи на підтримку Ковесі членами Європарламенту, Європейська комісія і деякі держави-члени підтримують її французького суперника Жана-Франсуа Бонера. Переговори всередині ЄС тривають.

Є побоювання, що напруженість у відносинах між Румунією та ЄС може призвести до того, що ця країна і далі піде по неліберальному курсу, взятого Угорщиною і Польщею.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 19:20 :46