Новини » Львів 30 березня, 2019, 11:17 блоги
Чиста вулиця. Від смітників
Анна Чистякова
блогер, журналістка
<nbsp;>

Виходжу з Маргошею на ранкову прогулянку. На вулиці майже тепла весна, клумби та тротуари прибрані старанними двірниками. У кишені маю пакет, аби прибрати за своєю чотирилапою. І от я вже з повним пакетом, крокуючи додому, шукаю очима смітник. На вулиці чисто не лише від папірців, але й від смітників. В радіусі 100 м не бачу жодного. Добре. Прямую до урни, яка завжди стояла неподалік біля магазину за рогом.

А в смітнику – вже не сміття. Там земля і висаджена рослина, схожа на майбутній кущ. Та-та, в ємкості, в якій завжди був міський смітник. Облагородили, так би мовити. То як? І чому? Відповіді не знаходжу.

<nbsp;>
<nbsp;>

Так, за собаками треба прибирати. Так, не можна викидати папірці від морозива та шоколадок на дорогу. Так, недопалки від цигарок треба викидати у смітник, а не собі під ноги. Але у який смітник?

Чи носити все це «добро» у кишенях – від собачих фекалій до недопалків? В мене, до прикладу, і так завжди повні кишені від обгорток цукерок, чеків та трамвайних квитків. І не тому, що я люблю їх колекціонувати або збираю папір на макулатуру. А тому, що знайти поблизу урну для сміття – це квест для львів’янина, навіть, якщо ти живеш і працюєш майже у центрі міста.

Деякі собачники з моєї вулиці, коли прибирають за своїми песиками, так і залишають повні пакети на клумбі. Отакий мовчазний протест. Тому що – прибрати, то прибрав. А де смітник? Куди викидати?

І головне, що поблизу купа продуктових магазинів, МАФів з кавою і яток з шаурмою. І жодного смітника навіть біля цих торгових точок. Їх ж ніби зобов’язали ставити урни? Не кажучи вже про звичайні міські смітники.

Можна навіть не уявляти, куди летять ті всі папірці, стаканчики та використані серветки. Не у всіх ж кишені призначені для сміття.

<nbsp;>
<nbsp;>

Ми всі боремося за чистоту, культуру та порядок. Маркетологи міськради, усілякі громадські ініціативи та й самі львів’яни постійно закликають людей бути свідомими і чистоплотними. Вже створено багато гарної та креативної соціальної реклами. І це дуже добре і правильно! Але може б міській владі розпочати спочатку з елементарного – зі смітників на вулицях? І, бажано, не одного на весь квартал. 

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 22:34 :14