Новини » Політика 29 березня, 2019, 17:15
З Дубневичів зняли обвинувачення у незаконному збагаченні, але є інші корупційні провадження
Ярослав та Богдан Дубневичі. Фото: Ярослав Дубневич/Facebook
Ярослав та Богдан Дубневичі. Фото: Ярослав Дубневич/Facebook

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила усі кримінальні справи які стосуються незаконного збагачення, зокрема і проти нардепів братів Дубневичів.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура на своїй сторінці у Фейсбуці.

Конституційний Суд України ще у лютому цього року скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу України, якою передбачалась кримінальна відповідальність чиновників за незаконне збагачення, визнано неконституційною.

Через це САП закрила усі справи про незаконне збагачення українських чиновників. Станом на 28 березня 2019 року закрито 65 кримінальних проваджень.

Журналісти дослідили, що серед закритих справ є й ті, у яких фігурували й народні депутати з Львівщини, брати Богдан та Ярослав Дубневичі. Провадження щодо них САП відкрила ще 26 червня 2018 року щодо незаконного збагачення на 489 млн грн (грошові активи, нерухомість в Україні, корпоративні права).

Та це не означає, що антикорупційні органи згорнули усі провадження проти одіозних братів-нардепів.

Так щодо голови парламентського комітету з питань транспорту Ярослава Дубневича навіть готувалося подання у Верховну раду про зняття депутатської недоторканності у справі про розкрадання на залізниці не суму 93 млн грн. У цьому провадженні оголошено про підозру вже сімом фігурантам у тому числі двом помічникам Ярослава Дубневича.

Нагадаємо, про досудове розслідування щодо схеми розкрадання коштів «Укрзалізниці» посередниками, наближеними до братів Дубневичів НАБУ повідомляло ще на початку 2018 року.

А на початку 2019 року джерела у НАБУ повідомили про те, що детективи підозрюють депутата Верховної Ради Ярослава Дубневича у привласненні 93,2 млн гривень філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» при поставці товарів за завищеними цінами в 2015-2017 роках.

Слід додати, що НАБУ також розслідує справу щодо недостовірного декларування активів Богданом Дубневичем. 6 лютого, після майже півторарічної перевірки НАЗК, матеріали справи надійшли детективам. Відзначимо, що НАЗК розпочало перевірку після розслідування та повідомлення про корупцію від ІА ZIK.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 22:47 :33