Українці за кордоном не тільки доглядають немічних, а й множать славу України
Ярина Коваль
журналіст, культуролог

Знаєте, чим справді щиро тішуся. Що наші за кордоном не тільки доглядають немічних чи гарують на плантаціях та будовах, а й множать славу України, про що пересічні українці, на жаль. знають далеко не завжди. Але це правда. І доказ (який можна насправді підготувати по кожній державі) є. Принаймні щодо Чехії, де презентували унікальне фотовидання «Між вами. Українці, якими ви їх не знаєте».

30 цікавих історій, 30 цікавих доль, 30 фахівців, – добре відомих у відповідних професійних колах Чехії і не тільки Чехії, володарів багатьох престижних відзнак, що їх нам тут, в Україні, ще належить для себе відкрити. А відкривати, повірте, є кого.

А знаєте, чим дуже тішуся ще. Що тексти до видання не лише написала, а й продумала концепцію представлення кожної особистості моя подруга, журналіст-культуролог і дитяча письменниця Олена Лань. Знаю, як вони народжувалися, скільки зусиль забрали, як трепетно і вдумливо моя Ланічка підходила до кожного героя, як перекладала на зрозумілу мову суть їхніх фахових наукових викладів та досягнень тощо. Браво за ідею та її кінцеве втілення керівнику проекту Ларисі Галишич. Ідея, яка, хочеться вірити, не загине, і на яку зверне увагу Міністерство закордонних справ України та стимульне наші посольства в Італії, Іспанії, Португалії, Німеччині, інших державах (де купа нашого талановитого люду) підготувати щось подібне. Бо воно того варте.

Нагадаємо, у міській бібліотеці в Празі відбулася презентація унікального фотоальбому «Між вами. Українці, якими ви їх не знаєте».

Йдеться про топ-менеджерів і вчених, банкірів і художників, реставраторів та лікарів, спортсменів і музикантів, а також генетиків, біохіміків, програмістів, архітекторів, інженерів-конструкторів, хореографів, солістів опери та балету.

Семеро з них народилися у Львові, втім географія проекту ними аж ніяк не обмежується. Так художник, поет та реставратор Олександр Козлов, який є єдиним іноземцем, допущеним до порятунку скульптур зірок чеського бароко Матіаша Бернарда Брауна та Яна Міхала Брокоффа, народився в селищі Покровка Дніпропетровської області. Найвідоміший паркурист ЧР, ідол чеських підлітків, ютубер, власник кількох фірм Тарас Поворозник ріс у селі Бедриківці на Хмельниччині. А шестикратна чемпіонка України з одиночного фігурного катання, призерка Чемпіонатів Європи 1995, 2004 та 2005 років, чотириразова учасниця Олімпійських ігор Олена Ляшенко, яка зараз живе у чеському місті Кладно, – киянка. Тільки за півроку, кінець 2018-початок 2019-го, її вихованці з клубу «Rakovník» завоювали на найрізноманітніших змаганнях в ЧР 61 медаль, 31 з них – золота.

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 01:33 :02