Новини » Політика 29 березня, 2019, 16:35
У САП розповіли, як Сергій Лещенко «забув» про усі звинувачення у справі Труханова
Сергій Лещенко. Фото: radiosvoboda.org
Сергій Лещенко. Фото: radiosvoboda.org

Вчора, 28 березня, відбувся допит народного депутата Сергія Лещенка, який раніше заявляв, що володіє важливою інформацією у справі про купівлю Одеською мерією будівель заводу «Краян» нібито за завищеною ціною. Нардеп до суду з’явився, однак нічого путнього розповісти не зміг: мовляв, уже все забув.

Про це написало одеське видання Таймер.

Лещенко заявив, що горезвісна розмова з «людьми з оточення Труханова» відбулася в сесійній залі Верховної Ради, причому його співрозмовником був один з народних депутатів. Однак прізвище він назвати не зміг: мовляв, забув, а може і не знав взагалі, так як «неможливо кожного з депутатів пам’ятати на прізвище».

Крім того, він повідомив, що інформацію про можливу причетність до операцій з будівлями Турчинова він отримав «з соцмереж», але від кого саме і за яких обставин – теж уже не пам’ятає.

Йшлося про факти, які він був готовий надати, як докази свого Facebook-посту від 13 лютого 2018 року, де заявив: на нього, мовляв, вийшли якісь люди з «оточення Труханова», котрі розповіли, що справжніми вигодонабувачами від угоди з покупкою будівель були екс-нардеп Олександр Дубовой і Олександр Турчинов.

Але на засіданні суду у відповідь на питання прокурорів САП він так і не зміг надати жодних доказів.

Сьогодні свою позицію, щодо слів народного депутата висловили у прес-службі САП, не жаліючи епітетів:

«Безумовно, не будучи під присягою свідка, даючи інтерв’ю чи виступаючи перед виборцями, дуже легко боротися зі злочинністю і, зокрема, корупцією, надаючи поради: хто і як має, чи мав, діяти.

Однак, в реальних умовах пан Лещенко перетворюється на забудькуватого страуса, який тільки й вміє, що ховати голову в пісок, боятися назвати прізвище справжніх вигодунабувачів від афер і махінацій.

Викликаючи свідка до суду, прокурор мав на меті з’ясувати джерело отриманих свідком відомостей і фактів, оскільки відповідно до процесуального закону у даному випадку показання народного депутата є показаннями з чужих слів, які не є доказами в суді, як не є доказом і протокол допиту.

На жаль, свідок Сергій Лещенко так і не відшукав у пам’яті прізвище особи, яку на час допиту у детектива очевидно знав, і яка в деталях, як запевняв свідок Лещенко, знала обставини придбання будівлі Краяна. Лише показання такої особи в суді про відомі обставини і факти, які вона сприймала чи отримані нею дані з конкретних джерел, можуть бути доказами у кримінальному провадженні.

Про «ґрунтовність та змістовність» повідомлених свідком Лещенком відомостей на досудовому слідстві свідчить протокол його допиту. В суді ж свідок сказав ще менше, проте, як з’ясувалося з його слів, оточенням мера Геннадія Труханова є хтось з народних депутатів, якого Сергій Лещенко за свою каденцію у Верховній Раді України не запам’ятав (?) при тому, що «невстановлений» народний депутат повідомив таку вибухову інформацію про конкретних причетних до резонансного злочину осіб.

То ж і сторона обвинувачення винесла певний урок щодо доказовості публічних заяв окремих політиків про відомі їм обставини розслідуваних Національним бюро злочинів та спроможності надання ними достовірних показань в суді з метою не словами заважати (що завжди легше), а ділом, у межах відповідного процесуального статусу, допомагати боротися з корупцією і злочинністю», - йдеться у дописі прес-служби САП.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 01:50 :23