Новини » Львів

У Львові провели четверту Міжнародну науково-практичну конференцію з хореографії

У Львові провели четверту Міжнародну науково-практичну конференцію з хореографії

У Львові 27-28 березня відбулася четверта Міжнародна науково-практичну конференція «Педагогічні, психологічні та медико-біологічні аспекти в хореографії та спорті». Організаторами заходу виступили відділ спортивно-туристичної та фізкультурно-оздоровчої роботи Центру творчості дітей та юнацтва Галичини спільно з кафедрою режисури та хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка, кафедрою хореографії та мистецтвознавства Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

«Конференція на тему хореографічного мистецтва – це унікальне явище. Воно потребує осмислення для практиків, людей, які займаються в хореографічному колективі, науковців, які займаються історією хореографічного мисецтва. Наша конференція проходить вже вчетверте і збирає фахівців не лише з хореографії, а й з медичної галузі, спорту. Ми обговорюємо питання, пов’яані з усіма аспектами хореографічної діяльності – від дитячого віку до професійного танцівника, від аматорського коллективу до артиста професійного театру», – зазначив доцент кафедри хореографії та режисури ЛНУ ім. І.Франка Олександр Плахотнюк.

У Львові провели четверту Міжнародну науково-практичну конференцію з хореографії
У Львові провели четверту Міжнародну науково-практичну конференцію з хореографії

Директор Центру творчості дітей та юнацтва Галични, кандидат педагогічних наук Олег Кузик зауважив, що хореографічне мистецтво сьогодні перебуває у постійному русі. «Формат науково-практичних конференцій був більш притаманним у попередні роки для гуманітарних та технічних наук базових предметів освітнього процесу. Мистецтво залишалося на рівні практичних показів та семінарів. Термін "хореологічні науки" довго завойовував своє місце у хореографічній спільноті. Вперше ще у 2000-х роках цим терміном послуговувався Олег Голдрич,  заслужений працівник культури України і хореограф з 45 річним стажем практичної роботи на посаді викладача хореографічних дисциплін і постановника танців. Маючи хореографічну освіту, великий досвід і університетську освіту, він розумів необхідність наукових діалогів і дискусій навколо тем танцювального мистецтва. Хореологія як наука почала активно входити в лексикон хореографічних дискусій і сьогодні дає колосальні плоди методичних зустрічей хореографів-однодумців», – сказав Олег Кузик.

На його думку, науково-практична коференція, яка відбулася в ЦТДЮГ "Погулянка", продемонструвала велику зацікавленість хореографів до фахового наукового діалогу, обмін досвідом, пошук універсальних методик навчання. Головне – цей захід проводили спільно навчальні заклади вищої та позашкільної освіти

Майстер спорту України з гімнастики, завідувач відділу спорту ЦТДЮГ Олександра Єсіпова зазначила, що хореографія і спорт працюють разом. «Все, що стосується спортивного травматизму, стосується і хореографії. Тому ця конференція дуже важлива. Наші викладачі мають знати і вміти запобігати травматизму на своїх заняттях. Дуже сподіваюся, що нам це вдаватиметься і до нас наступного разу приїде ще більше медиків, професійних реабілітологів, які навчать наших викладачів, які запобігати травматизму на заняттях», – сказала Олександра Єсіпова.

 

В рамках конференції також відбувся мистецький вечір, присвячений пам’яті провідного діяча хореографічного мистецтва України, хореографа, балетмейстера-постановника, доцента кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету імені Івана Франка Едуарда Бутинця.Loading...