live
Новини » Події Читать эту новость на русском

У Конституції Крим має стати державою татар, — Безсмертний

ZIK

Півострову треба надати статус національної територіальної автономії. Можливо,і в Конституції треба зазначити, що в перспективі територія може стати державою кримських татар. Цей факт змінить ситуацію в ООН, ОБСЄ, ЄС, Раді Європи. Адже в дію включаться міжнародні пакти про право нації на самовизначення.

Про це в ефірі програми «Не Дебати» заявив український дипломат і політик Роман Безсмертний.

«З моєї точки зору, нічого кращого для воюючої країни, як розвиток оборонно-промислового комплексу — немає. Тому що така держава продукує найкращу зброю. Світ переходить у стадію протистояння, коли сила є фактором стримування. Це означає, що ринок буде розширюватися. Це стосується і стрілецької зброї, і технологічної», — наголошує політик.

Роман Безсмертний зазначає: аби розпочати зміни в Криму, потрібно розпочати з Конституції.

«Півострову треба надати статус національної територіальної автономії. Можливо, в Конституції треба буде зазначити, що в перспективі територія може стати державою кримських татар. Треба розуміти, що у всіх держава є. Вони теж мають право. Це зовсім змінить ситуацію в ООН, ОБСЄ, ЄС, Раді Європи. В дію включаться міжнародні пакти про право нації на самовизначення. Це означає, що інструмент тиску і санкцій почне діяти на іншому рівні. Далі я б запропонував запровадження певного перехідного періоду, коли включаться всі ці механізми. Територія, яка є під міжнародним управлінням. Також важливо залучити Туреччину. Вона є містком», — говорить дипломат.

Українці мають свою державу, ніхто нікого з півострова не збирається переселяти, каже Роман Безсмертний.

«Обмежувати націю в праві на можливе створення своєї держави чи визначення свого в межах України — ми не маємо права. Про це свідчать міжнародні документи, які ратифіковані нами. Тому право ми повинні забезпечувати. Це не означає, що цей крок відбудеться. Але пропорційні врахування в системі представницької влади, органах виконавчої влади — ми зобов’язані дотримуватися. Це причина конфліктів по західному кордону. Ігноруючи документи до яких ми приєдналися, не враховуємо пропорційне представництво народів і націй в органах місцевого самоврядування», — додає політик.

Нагадаємо, в програмі «Не Дебати» через фейк посперечалися Інна Богословська і Тетяна Даниленко.

Читайте більше новин на тему: окупований КримLoading...
Loading...
Loading...