Новини » Події Читать эту новость на русском

«Суд» у Сімферополі арештував 11 кримських татар

Фото: panthermedia/vostock-photo

«Суд» в окупованому Криму в четвер, 28 березня, заарештував 11 кримськотатарських активістів, затриманих напередодні за звинуваченням у причетності до діяльності організації «Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляють Крим.Реалії.

«Підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя заарештував 11 кримськотатарських активістів із числа затриманих російськими силовиками 27 березня за підозрою в причетності до діяльності забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір», – йдеться у повідомленні.

За словами адвоката Едема Семедляєва, Руслану Сулейманову, Аліму Керімову, Рустему Шейхалієву, Меджиту Абдурахманову, Яшару Муедінову, Білялу Аділову, Джемілю Гафарову, Ризі Ізетову, Ізету Абдулаєву, Асану Янікову і Шабану Умерову обрано запобіжний захід у вигляді утримання в СІЗО до 15 травня.

Також адвокат повідомив, що засідання проходили в закритому режимі. «Деякі судді примудрялися проводити слухання за п’ять хвилин. Їх не годували. Наскільки я знаю, родичам не дозволяли передати їжу, води тільки дали попити», – додав Семедляєв.

Російські силовики, які оточили будівлю суду, вимагали від людей, які прийшли підтримати затриманих, відійти від будівлі, попереджаючи про адміністративну відповідальність за «участь у несанкціонованому зібранні» (ст. 20.2 КоАП Росії).

Як повідомлялося, 27 березня в окупованому Криму відбулися масові обшуки у будинках кримських татар, після яких були затримання активістів «Кримської солідарності». Того самого дня, 27 березня, Київський «райсуд» Сімферополя заарештував дев’ятьох осіб – Тофіка Абдулгазіева, Рустема Шейхалілова, Якима Бекірова, Фаріда Базарова і Сейтвелієв Сейтабдіева, Ерфана Османова, Сейрана Муртаза, Сервета Газієва і Меджита Абдурахманова. Всім їм обрано запобіжний захід у вигляді утримання у СІЗО Сімферополя до 15 травня.

Loading...