Новини » Політика 29 березня, 2019, 11:52
Спостерігачі топ-організації афілійовані до партійних штабів, – «ОПОРА»
ZIK
ZIK

Загалом 139 організацій отримали дозвіл на спостереження. Від них зареєстровано понад 80 тисяч спостерігачів. Проте вже зафіксовано певне зловживання правом. Топ-організації, які зареєстрували найбільшу кількість спостерігачів, є афілійованими до штабів політичних партій чи кандидатів.

Про це під час конференції щодо підсумків незалежного громадського спостереження напередодні виборів Президента України, яку транслював телеканал ZIK, заявила координатор виборчих програм громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська.

«Під найвищим рівнем уваги є ЦВК і окружні виборчі комісії. Очевидно, ЦВК ухвалило багато рішень, зокрема, щодо скасування реєстрації кандидатів, виготовлення і замовлення виборчих бюлетенів, підготовки до виборчого процесу, утворення спеціальних виборчих дільниць на території закритих військових частин. Ухвалювалися рішення і щодо реєстрації міжнародних спостерігачів», – говорить експерт.

Переважно дії ЦВК відбувалися згідно закону, зазначає координатор виборчих програм громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська.

«В нас є серйозні застереження щодо публічності і прозорості роботи цього органу. Тому що і закон про ЦВК, і про вибори дозволяє спостерігачам, журналістам бути на засіданнях комісії. На жаль, іноді ЦВК проводить неофіційні засідання під час яких ухвалюються рішення. Офіційні засідання комісії мають ознаки презентації», – наголошує експерт.

Міжнародна практика і практика роботи колегіальних органів вимагає публічності, прозорості, підкреслює координатор виборчих програм громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська.

«Що ще цікаво, на деякі засідання ЦВК запрошуються окремі спостерігачі міжнародних організацій. На нашу думку, це порушення закону України і міжнародних стандартів демократичного виборчого процесу. Зокрема, Копенгагенського документу, який передбачає однакові умови для всіх спостерігачів», – зазначає експерт.

Крім того, було зареєстровано 187 представників іноземних держав, 2 157 від міжнародних організацій в цілому, звертає увагу зазначає координатор виборчих програм громадянської мережі «Опора».

«На жаль, ми зафіксували технічність не лише серед кандидатів, а й неурядових організацій. Загалом 139 організацій отримало дозвіл на спостереження. Зареєстровано понад 80 тисяч спостерігачів від цих неурядових структур. Але ми вже помітили зловживання правом. Тому що топ-організації, які зареєстрували найбільшу кількість спостерігачів, є афілійованими до штабів політичних партій чи кандидатів», – говорить експерт.

Утворено 29 788 дільничних виборчих комісій, не враховуючи тих, які створено у військових частинах і на суднах, розповідає зазначає координатор виборчих програм громадянської мережі «Опора».

«До їх складу загалом увійшло 40 588 членів комісії. Ми склали певний рейтинг щодо кількості подань і представництва кандидатів. На першому місці – Порошенко. Він представлений у 99 відсотках виборчих комісій. На другій позиції – Тимошенко. Після неї Ляшко, Литвиненко, Гриценко і Габер», – каже експерт.

Нагадаємо, координатор виборчих програм громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська перелічила найпоширеніші порушення напередодні виборів.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 02:35 :16