Новини » Події

СБУ запобігла масштабній кібератаці на популярні українські ЗМІ

СБУ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ запобіг спробу хакерського угруповання, підконтрольного російським спецслужбам, провести підготовчий етап кібератаки на популярні ЗМІ та телекомунікаційні об’єкти України.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«Спеціалісти спецслужби встановили, що виконавці упродовж кількох попередніх місяців створювали розгалужену інтернет-інфраструктуру, що налічує кілька десятків доменів, які за своєю назвою співпадають або походять на офіційні домени популярних українських електронних засобів масової інформації, операторів зв’язку та великих телекомунікаційних компаній», – йдеться в повідомленні.

Як наголошується, новостворені доменні імена вперше зафіксовані на потужностях дата-центрів декількох російських інтернет-провайдерів, а облікові записи, використані для їх реєстрації, раніше застосовувались для кібератак на держаний сектор упродовж 2018 року. Зокрема, за їх допомогою створено низку командно-контрольних серверів для управління вірусними атаками відомого хакерського угруповання РФ.

«Задум кібератаки цілком ймовірно полягав у створенні максимального суспільного резонансу і негативного інформаційного впливу напередодні проведення виборів президента України», – вважають в СБУ.

Розуміючи, що протидія сучасним кібератакам може бути ефективною лише за умови співпраці з громадянським суспільством та бізнесом, ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ поінформував всіх, проти кого потенційно було спрямовано кібератаку, для забезпечення можливості завчасного реагування у разі спроб реальних атак.

«Для збереження іміджу цих ЗМІ та організацій СБУ не публікує повний перелік доменів виявленої кримінальної інфраструктури», – зазначають в прес-службі.

Loading...