Новини » Політика 29 березня, 2019, 9:59 блоги
Повернення «Сватів» – спроба знову нав’язати українцям «русский мир»
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

Рішення суду в справі про серіал «Свати» є пробним каменем, покликаним перевірити реакцію держави й суспільства на спроби знову нав’язати нам русскій мір. Окружний адмінсуд Києва вирішив, що СБУ не так склала довідку (!), на підставі якої Мінкульт за паданням СБУ вніс російського актора Федора Добронравова до переліку осіб, що загрожують національній безпеці України.

Одним махом суд скасував і наказ Мінкульту про внесення Добронравова до згаданого переліку, і наказ Держкіно про позбавлення серіалу «Свати» прокатного посвідчення. Якщо рішення набуде законної сили, воно дозволить Коломойському з Зеленським обійти закон, що забороняє демонстрацію фільмів за участі акторів – фігурантів згаданого переліку.

Щоб цього не сталося, органи влади, чиї дії поставив під сумнів суд, мають подати апеляцію і добитися скасування абсурдного рішення. І перш за все це обов’язок СБУ. Інакше Україну знову затоплять брудні потоки антиукраїнської пропаганди, хай часом і формально вітчизняного виробництва.

Власне, цей процес уже набирає обертів. Починаючи від демонстрації на «1+1» серіалу «Слуга народу -3», який принижує гідність українців, показуючи україномовних персонажів відвертими неадекватами, і закінчуючи відновленням трансляції російських телеканалів компанією VIASAТ.

СБУ, Мінкульт, Держкіно, Нацрада з телебачення й радіомовлення мають не вичікувати, захопить Коломойський владу в країні чи ні, а жорстко і швидко захищати закон і національні інтереси України.

Нагадаємо, окружний адміністративний суд Києва скасував заборону серіалу «Свати» і дозволив в’їзд в Україну російському акторові Федору Добронравову.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 05:38 :24