Новини » Політика 29 березня, 2019, 15:23
Політолог наголошує на необхідності зміни зовнішньополітичного образу України
ZIK
ZIK

Сьогодні ми маємо повне моральне право використовувати образ жертви, оскільки є жертвою російської агресії. Втім, цинічний інтерес міжнародних партнерів полягає в тому, щоб бути частиною історії успіху, а не програшу.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Олег Саакян.

Він вважає, що від звернень України до європейських організацій щодо нової хвилі репресій у Криму не буде ефекту. Втім, запевняє: це необхідно робити.

«Сьогодні у дипломатичній війні, як і в мілітарній, ми тримаємо позиції. Ми зайняли певні дипломатичні висоти і їх утримуємо. Тому від кожної маленької перемоги ми не бачимо яскравого результату, але якщо ми втратимо якусь з цих позицій, то чітко відчуємо, що втратили частину цих висот», – переконаний експерт.

Відтак, певен він, такі звернення до міжнародних партнерів щодо окупованих територій та репресій щодо громадян України на цих територій необхідно робити.

«Інша справа, що не тільки ними. На мою думку, сьогодні ми маємо переорієнтувати наш зовнішньополітичний наратив, з яким ми виходимо до наших партнерів. До сьогодні ми використовували образ жертви агресії. Ми маємо на нього повне право, це абсолютно морально, оскільки ми дійсно жертва російської агресії», – каже Олег Саакян.

Проте, зазначає експерт, у такому образі партнери можуть лише пожаліти нас. Натомість, з його слів, нікому не хочеться, щоб його жаліли протягом п'яти років.

«Бути частиною історії програшу, коли потрібно жаліти, також нікому не хочеться. Всі хочуть бути частиною перемоги. Це цинічний інтерес інших країн. Тому нам варто було б плавно переорієнтовуватись на історію успіху», – розповів політолог.

Нагадаємо, після «обшуків» у кримських татар ФСБ РФ затримала близько 20 мешканців півострова. Своєю чергою Україна звернулась до ЄС з проханням про захист прав кримськотатарського народу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 15:49 :56