Новини » Політика 29 березня, 2019, 23:59
Одразу після виборів Україна і США ініціюють саміт у Нормандському форматі, – Порошенко
Президент України Петро Порошенко. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент України Петро Порошенко. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Одразу після президентських виборів президент України Петро Порошенко ініціюватиме проведення саміту в Нормандському форматі в координації з США.

Про це заявив президент України Петро Порошенко в ефірі телеканалу ICTV, – повідомляє Прямий.

«Я твердо переконаний, що ми маємо розпочинати з погодження проекту рішення про запровадження «блакитних шоломів» ООН – миротворців. Нічого важливіше для того, щоб припинити якнайшвидше війну і почати мирне відновлення суверенітету для нас не існує», – заявив президент.

За його словами, питання повернення українських територій, вивід окупаційних військ та припинення військових дій буде підняте одразу ж після президентських виборів. Тому, незважаючи на намагання Путіна заблокувати будь-які переговори, Україна ініціює проведення зустрічі у Нормандському форматі та засідання Ради безпеки ООН щодо запровадження миротворчої місії.

«На сьогоднішній день Росія блокує будь-які переговори у будь-яких форматах, в першу чергу в Нормандському форматі», – зазначив глава держави, додавши, що наразі згорнуті переговори американської сторони за участю помічника президента РФ Владислава Суркова і спецпредставника США по Україні Курта Волкера.

«Це є формат Європейського Союзу, включно з Британією. І на сьогоднішній день цей формат є абсолютно ефективний», – зазначив президент.

Водночас Глава держави зауважив, що коли говорять про якийсь «мінський формат» – це просто підтверджує «дрімучу некомпетентність тих осіб, які беруться підходити і давати оцінки».

«Унікальність мінських документів, полягає тому, що Путін підписався під документом, де стоїть абсолютно чітке зобов’язання щодо виведення всіх іноземних військ, щодо виведення важкої техніки і артилерії, передачі під контроль України неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, роззброєння незаконних військових формувань… І багато інших речей з безпекового компоненту Мінських домовленостей», – наголосив Порошенко.

Він підкреслив, що здійснюватися це може лише в умовах, «коли буде прийнято рішення Ради Безпеки ООН щодо «блакитних шоломів», які вичавлять російські війська, і роззброять незаконні формування, і перекриють на першому етапі кордон, і створять всі необхідні передумови для початку процесу політичного врегулювання».

«І забезпечити просування Путіна щодо виконання взятих на себе міжнародно-правових зобов’язань можна лише інструментами сили і тиску. Підвищити ціну, яку агресор заплатить за агресію і окупацію. І тому Путін сьогодні на кожному ефірі каже: будь-який кандидат, аби не Порошенко. Тому, що він зацікавлений у м’якому некомпетентному, недосвідченому, не маючому міжнародної підтримки кандидаті, який буде готовий на капітуляцію перед Росією», – підсумував Порошенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 16:25 :41