Новини » Регіони 29 березня, 2019, 12:12
На Прикарпатті взялися за створення Дубівської об’єднаної територіальної громади

На Прикарпатті мешканці шести сільських рад в Рожнятівському районі підтримали створення Дубівської об’єднаної територіальної громади. Таке рішення прийняли через загрозу опинитись в одному великому човні під назвою район.

Про це сьогодні, 29 березня, повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу ОДА.

Також на об’єднання надихнув приклад сусідньої Спаської ОТГ, яка вже другий рік живе самостійно та демонструє розвиток, підштовхнула, у доброму розумінні, голів шести сільських рад  домовитись і розпочати в 2019 році процес створення ОТГ.

«Оскільки Рожнятів, як районний центр, не робив кроків у напрямку створення об’єднаної громади, то сільські ради майбутньої Дубівської ОТГ зрозуміли, зараз або ніколи. Інакше можна дочекатися лише об’єднання в порядку закону. Адже за Перспективним планом всі вони наразі мають увійти до великої Рожнятівської ОТГ з адміністративним центром у теперішньому райцентрі – Рожнятові», – каже радник з питань децентралізації Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки U-LEAD, Максим Чопей.

Тож протягом січня-лютого у шести сільських радах – Вільхівській, Дубівській, Князівській, Рівненській, Ціневській і Ясеновецькій – були проведені громадські слухання, під час яких мешканці підтримали створення Дубівської ОТГ. Відповідно сільськими радами були прийняті рішення про створення об’єднаної територіальної громади.

Прогнозований загальний обсяг бюджету Дубівської ОТГ складе близько 60 мільйонів гривень.

Попри те, що ця громада поки не у перспективному плані, всі інші процедури успішно пройдені. Тож зараз справа за внесенням змін у Перспективний план формування територій громад Івано-Франківської області та отриманням висновку ОДА.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 18:12 :04