Новини » Політика 29 березня, 2019, 13:49
Гройсман розповів міжнародним спостерігачам, як Росія намагається втручатися у вибори
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч із представниками Міжнародного республіканського інституту, Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) і Національного демократичного інституту, які будуть спостерігачами на президентських виборах.

Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Зокрема прем’єр акцентував на тому, що основне завдання уряду під час двох виборчих кампаній – гарантувати проведення вільного, демократичного виборчого процесу і забезпечити сталий економічний розвиток країни.

«Важливо, аби вибори і Президента, і парламенту відбулися прозоро, відкрито і демократично. Це фундаментально важливо. Успіх буде тоді, коли воля народу буде реалізована внаслідок чесних виборів. Це укріпить нашу демократію, – зазначив Володимир Гройсман. – Перший етап підготовки до процесу здійснено. Уряд у своїх повноваженнях має чіткі функції – щодо матеріально-технічного забезпечення передусім. Позиція Уряду чітка – відкриті і демократичні вибори».

Окремо глава уряду торкнувся питання безпеки.

«Всі мають діяти в межах законів України. Моя вимога чітка: якщо будуть прояви порушення закону або намагання втрутитися в процес, вони мають бути негайно припинені силами МВС, Національної поліції», – акцентував прем’єр-міністр.

Глава Уряду звернув увагу і на існуючі зовнішні загрози – передусім у контексті спроб Росії втрутитися в український виборчий процес. Так, в уряді не виключають, що Росія може вдатися до ескалації на Донбасі або в Азово-Чорноморському регіоні, продовжувати активне розповсюдження фейків та відвертої дезінформації для впливу на настрої виборців.

«Росія намагається втручатися у виборчий процес, використовуючи різні інструменти. Спеціальні служби цим опікуються», – додав Володимир Гройсман.

Він наголосив, що уряд консолідуватиме зусилля на забезпеченні виборчого процесу.

«Уряд забезпечив проведення першого етапу виборів – передусім щодо матеріально-технічного забезпечення. Всі питання організаційного характеру вирішені. Зараз мене турбує весь виборчий процес. Дрібниць тут немає. Я відданий ідеї демократичних виборів – це надзвичайно важливо. І просив би концентруватися на цих цілях і спостерігачів. Всі моменти, які потребуватимуть підтримки уряду, готові забезпечити», – підсумував прем’єр-міністр.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 13:13 :35