Новини » Політика 29 березня, 2019, 10:46
Експерт пояснив арифметику «чорного налу» у президентській передвиборчій кампанії
ZIK
ZIK

Кандидати у президенти витратили на цьогорічну президентську кампанію чималу суму. Зокрема, офіційно йдеться про більше мільярда гривень. Але вже зараз можна говорити про те, що ця сума є набагато більшою, адже тіньові гроші, переважно, використовують для підкупу виборців.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Андрій Миселюк.

«Звичайно, що один мільярд триста мільйонів гривень, у які начебто обійшлась президентська кампанія, є дуже далекою сумою від реального обсягу фінансування. Особливо це стосується кампаній провідних кандидатів в президенти», – сказав Миселюк.

За його словами, у цьому питанні можна опиратися на слова Генерального прокурора України Юрія Луценка, який заявляв про конкретний факт підкупу.

«21 березня Луценко повідомив про те, що в місті Дубно Рівненської області була затримана людина, як він висловився, «депутат О. Д.», який працює в інтересах агітації за кандидата «Ю». Саме у цієї людини виявили два з половиною мільйона гривень. І пан Луценко сформулював таке арифметичне завдання так: «Якщо, наприклад, на місто Рівне, де є 35 тисяч виборців видати 2,5 мільйона гривень, то скільки грошей потрібно для населення, яке складає 35 мільйонів виборців?», – прокоментував він.

Він наголосив, що є лише частина викриття махінацій з грошима, яка час від часу оприлюднюється. Бо насправді людей з великими сумами «чорного налу»є набагато більше.  

«Цифрами можна жонглювати і гадати, проте ситуація полягає в тому, що поки зберігається статус-кво щодо того, що офіційна частина фінансування є відкритою. Проте набагато більше йде «чорним налом» і використовується для виборчої агітації, підкупу депутатів і не лише», – додав Миселюк.

Нагадаємо, Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляв, що ДБР 28 лютого викликало на допит народного депутата Дубіля у справі про підкуп виборців. За словами Луценка, до Дубіля є претензії, оскільки «саме він, за наявними доказами, зокрема, за аудіозаписом, зробленим у законний способі СБУ, координував і організовував оплату технологів, зокрема, з РФ, які організовували «сітку» для виборів, що фінансували не з виборчого фонду». За даними генпрокурора, суми фінансування обчислюються «сотнями мільйонів».

До слова, від початку передвиборчої кампанії поліція відкрила 189 кримінальних проваджень. Також було складено 594 протоколи про вчинення адмінправопорушень, за 661 фактом проводиться перевірка відповідно до Закону України «Про звернення громадян». І від початку передвиборчої кампанії до поліції надійшло близько 500 повідомлень про можливий підкуп виборців.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 21:52 :24