Новини » Події

УДОшник, який допоміг організаторам Tinder-скандалу, отримав умовний термін

Суд засудив до умовного покарання колишнього співробітника Управління державної охорони, який продавав особисту інформацію власників автомобілів.

Про це передає «Українська правда».

Подільський райсуд Києва виніс вирок, затвердивши угоду між слідством і обвинуваченим Миколою Риженком і звільнивши його від покарання з іспитовим строком в 1 рік.

У червні 2018 року чоловік дізнався від знайомого, що той хоче отримати конфіденційні дані про власників автівок. Тоді правоохоронець вирішив незаконно збагатитись за рахунок інформації з реєстру Міністерства внутрішніх справ.

Протягом серпня-жовтня 2018 року УДОшник зібрав інформацію щодо 4 десятків осіб: їхні паспортні дані, автівки, які їм належать, в деяких випадках – фотографії транспорту, ДТП за його участі та маршрути пересування.

За свої послуги чоловік встановив плату від 200 до 250 гривень за одну особу. Загалом Риженко заробив 15,5 тисячі гривень.

Як повідомили виданню у прес-службі прокуратури, серед осіб, про яких засуджений збирав інформацію, була заступниця очільника Державного бюро розслідувань Ольга Варченко.

За даними слідства, покупцями були особи, причетні до організації так званого Tinder-скандалу за участі цивільного чоловіка Варченко, співробітника Національної поліції.

«Цей УДОшник був джерелом для того, щоб отримати інформацію, де знаходиться той чи інший автомобіль… Він продав фото з автомобілем Варченко людям, які причетні до цього Tinder-скандалу. Він не є співучасником скандалу», – зазначили в прокуратурі.

Судячи з судового рішення, засуджений працівник Управління держохорони також продав замовникам маршрут пересування BMW X5, яка належить Варченко.

Нагадаємо, 8 листопада столична прокуратура отримала звернення від імені громадянки Наталії Бурейко про погрози і переслідування від особи, яка в соцмережах користується іменем Олександр Варченко.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження і доручила проводити розслідування Службі безпеки.

Пізніше в акаунті Бурейко у Facebook з’явились вибачення перед Варченком і членами його сім’ї. Попередні пости про погрози й домагання зникли.

29 листопада стало відомо, що через підозру у причетності до скандалу затримали Володимира Петрова, який називає себе політтехнологом, та блогера Олександра Барабошка.

Того дня, коли в акаунті Бурейко впереше з’явились звинувачення у домаганнях, у Державному бюро розслідувань розглядали відмову очільника відомства Романа Труби призначати відібраних на конкурсі керівників. Сам Труба тоді був у відпустці, його обов’язки виконувала заступниця Ольга Варченка. Трубі відмовили у повторному конкурсі.

Сам Труба стверджує, що не причетний до скандалу з нібито домаганнями до студентки.

Один із підозрюваних в організації скандалу Володимир Петров наразі є зареєстрованим кандидатом у президенти.Loading...