Новини » Політика 28 березня, 2019, 17:37
Розкрито деталі позову Порошенка до телеканалу «1+1»
ZIK
ZIK

На відміну від позову до «ВВС», позов Петра Порошенка до телеканалу «1+1» не містить жодних матеріальних претензій.

Про це заявив речник передвиборчого штабу Петра Порошенка Олег Медведєв під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

Речник штабу повідомив, що вже завершується підготовка позову, отже до суду він буде поданий у найближчі дні. Також Медведєв зауважив, що невдовзі буде представлений адвокат, який відстоюватиме інтереси Петра Порошенка в цьому процесі.

«Єдине, чого добивається позивач, це спростування брехні, яка систематично поширюється на каналі «1+1», визнання інформації недостовірною та спростування в ефірі цього ж каналу.

Перелік фейкової та недостовірної інформації у позові займає близько трьох сторінок і стосується лише одного з останніх випусків програми «Українські сенсації», зазначив Олег Медведєв.

Безумовно, визнає речник штабу, немає таких юридичних потужностей, щоб систематизувати всю неправду та брехню, яка протягом передвиборчої кампанії лунала в ефірі цього телеканалу. Тому, пояснює він, важливо довести принаймні один факт брехні та отримати спростування.

«Важливо звернути увагу громадян, що в передвиборчій кампанії цей канал очевидно під тиском свого власника став основним джерелом «чорного» піару та брудних технологій проти Петра Порошенка.

Зокрема в позові окрему увагу приділено твердженням лідера однієї з проросійських партій Молдови Ренато Усатого, який зараз проживає в Москві і напевно жодним чином не пов’язаний із російськими спецслужбами, – іронізує Медведєв. – Наприклад, були запозичені фрагменти його інтерв’ю російським телеканалам і включені до програми «Українські сенсації».

Представник президента зазначив, що в позові згадано і про поширення брехливої інформації про нібито відкриття кримінальних проваджень Європейським управлінням із питань протидії зловживанням і шахрайству та Офісом розслідування тяжкого шахрайства Великої Британії.

«Показово, що вказані інституції в оперативному режимі зробили спростування про те, що немає жодних розслідувань, пов’язаних із Президентом України. Міжнародні інституції оперативно підтвердили фейковість цих звинувачень, тому позов вимагатиме спростування і цієї дезінформації.

Також штаб категорично відкидає звинувачення з боку «1+1» у нібито тиску на телеканал. Натомість головною загрозою принципам свободи слова та незалежності журналістів ми вважаємо винятково тиск власника цього медіа», – наголосив Олег Медведєв.

Нагадаємо, через позов Петра Порошенка в «1+1» заявили про «тиск на незалежні ЗМІ і свободу слова».

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 19:52 :20