Новини » Світ 28 березня, 2019, 9:45
Радбез ООН не підтримав рішення Вашингтона щодо Голанських висот
Кордон між Ізраїлем та Сирією на Голанських висотах. Фото: EPA-EFE/ATEF SAFADI
Кордон між Ізраїлем та Сирією на Голанських висотах. Фото: EPA-EFE/ATEF SAFADI

Члени Ради безпеки ООН на позачерговому засіданні розкритикували рішення президента США Дональда Трампа про визнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами. Таким чином, Рада безпеки ООН не підтримала американське рішення.

Радбез ООН назвав захоплення Ізраїлем Голанів, що входили до складу Сирії, кроком, який «не має законної сили і міжнародного правового ефекту», повідомляє Сьогодні.

Постпред Британії при ООН Карен Пірс підкреслила, що рішення США суперечить резолюції від 1981 року. Франція, Британія, Німеччина, Бельгія і Польща висловили побоювання про «більш широкі наслідки визнання незаконної анексії».

Сирія в листі з проханням про проведення засідання назвала рішення США «кричущим порушенням» резолюцій Радбезу, а союзник Дамаска Північна Корея висловила підтримку «боротьбі сирійського уряду і народу за повернення окупованих Голанських висот». Заступник постпреда РФ при ООН Володимир Сафронков також сказав, що Вашингтон порушив резолюції ООН, і попередив, що рішення Трампа може посилити нестабільність на Близькому Сході.

Втім, постпред Німеччини при ООН Крістоф Хойсген назвав сирійський лист Радбезу «глибоко цинічним».

«Сирійський уряд в останні вісім років грубо порушував міжнародні правила ведення війни і несе відповідальність за тяжкі воєнні злочини і злочини проти людяності», – сказав Хойсген.

Держсекретар США Майк Помпео відзначав, що рішення Вашингтона допоможе врегулювати палестино-ізраїльський конфлікт, усунувши невизначеність. При цьому, за його словами, позиція США щодо невизнання незаконної анексії Криму ніяк не суперечить визнанню Вашингтоном суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами.

Нагадаємо, Україна у питанні Голанських висот керується статутом ООН та рішеннями Радбезу ООН, останнє з яких визначає цю територію окупованою Ізраїлем.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 05:39 :45