Новини » Політика 28 березня, 2019, 21:59
Порятунок монополією – від Капліна: ідея політика для реформи Нафтогазу
ZIK
ZIK

Корупцію із газового сектору можна прибрати через створення вертикально інтегрованої структури, яка б займалася розвідкою, видобутком та транспортуванням газу.

Про це заявив народний депутат України Сергій Каплін в ефірі програми «Не Дебати»

Політик зауважив, що частка українського газу в комунальних тарифах складає приблизно 83-84%.

«Українці переплачують приблизно в 4 рази більше комунальних тарифів, ніж середньостатистичний європеєць. У середньому українець віддає за «комуналку» 46% свого доходу, тоді як європеєць – 15%. А от у соціал-демократичних країнах ця межа не піднімається вище 10%», – підкреслив Каплін.

Він заначив, що згідно із даними профільної міжнародної компанії, розвідка газу в Україні сягає приблизно 600млрд кубів – а це третє місце в Європі, після Великобританії та Норвегії. По видобутку газу держава займає друге місце після Норвегії.

«Собівартість газу за бухгалтерією «Нафтогазу» складає 2,20 грн, натомість українець сьогодні платить 8,5 грн. Усього держава за вказівкою МВФ збирає 96 млрд гривень, із яких 50 іде на субсидії, а решта 46 – на обслуговування відсотків і тіла кредиту МФВ», – впевнений народний депутат.

На його думку, корупцію із газового сектору можна прибрати через створення вертикально інтегрованої структури, яка б займалася розвідкою, видобутком та транспортуванням газу.

«Повна монополізація державою видобутку й розподілу газу, усунення великих приватних монополій – і ми отримаємо прозоре ціноутворення та контроль Наглядової ради, куди входитимуть профспілки, громадські організації та міжнародні експерти, і реальну ціну для населення у 2.20 грн», – запропонував Сергій Каплін.

Нагадаємо, вперше за багато років промисловість купуватиме газ дешевше, ніж населення. Цінові пропозиції для промислових споживачів у квітні становитимуть від 5990 гривень за 1 тисячу кубометрів, що на 245,5 гривні нижче за актуальну ціну газу для населення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 09:06 :42