Новини » Економіка

Порошенко у Стрию пообіцяв машинобудівникам підтримку з експортним кредитуванням

Президент України Петро Порошенко на заводі, який виробляє бурові установки для обслуговування нафтогазових свердловин у м. Стрий на Львівщині. Фото: president.gov.ua/Микола Лазаренко

Президент України Петро Порошенко сьогодні у м. Стрий, що на Львівщині, оглянув завод, який виробляє бурові установки для обслуговування нафтогазових свердловин.

Як передає кореспондент IA ZIK з місця події, Президент подякував працівникам підприємства за те, що вони розвивають економіку під час війни.

За словами Порошенка, Україна має досягнути енергетичної незалежності, тому розвиток власного видобутку у цих умовах має особливо велике значення. Також Президент зазначив, що контролюючі органи не повинні заважати бізнесу працювати.

«Силовики не ходять на підприємство як на роботу. А справа бізнесу – платити податки і зарплати», – наголосив він.

Як повідомив засновник компанії «Discovery – Бурові установки» Андрій Загороднюк, їхнє підприємство вже 13 років виготовляє бурові установки для замовників як зУкраїни, так і з закордону.

Кожна така установка коштує від 15 до 20 млн дол.

«У нас були величезні проблеми з контролюючими органами, тому що ми не платимо хабарів. Через це у нас за минулої влади виникали великі труднощі. Але з 2015 року в нас взагалі все тихо і спокійно», – сказав він.

Водночас директор підприємства поінформував Президента, що українські машинобудівники сьогодні не мають підтримки від держави щодо експортного кредитування.

«Це велика проблема, тому що інші країни це мають. Якби була така підтримка, обсяг замовлень збільшився б у рази», – зазначив Андрій Загороднюк.

Президент Порошенко, зі свого боку, запевнив, що над вирішенням цього питання в уряді уже працюють.Loading...