Новини » Події 28 березня, 2019, 17:01 блоги
Полювання на вибухових відьом
Сергій Костеж
мандрівник, історик
<nbsp;>

В Україні – черговий вибух на АЗК.

На цей раз у Кропивницькому. Так, знову газ. Останній гучний випадок вибуху газу на заправці – на БРСМ у Переяслав-Хмельницькому. Останній скандальний вибух на заправних комплексах взагалі – відбувся влітку 2015, на базі нафтопродуктів тієї ж таки БРСМ.

Тоді гинули люди.

Наразі, на щастя, є лише постраждалі.

В соцмережах вже починається полювання на відьом – звучать вимоги закрити газові заправки взагалі, мовляв, це протиприродне паливо. Ще суворіше контролювати вже існуючі. Обкласти додатковим податком тощо.

Таке полювання на відьом не дивує. Дивно лишень, як після пожежі на нафтобазі БДСМ чотири роки тому не почали вимагати закриття традиційних АЗК з дизелем та бензином! Адже всі бачили, як горить! Бензин-бо настільки небезпечний! Як же так?

Так, звісно, багато газових заправок в Україні – є нелегальними й нагадують просто бочки, з яких розливають газ де завгодно, на будь-якому місці. Це, поза сумнівом, має контролюватися. Та тим, хто каже, що автомобільний газ є протиприродним паливом, варто забути про свій аргумент, адже він є проявом невігластва. Достатньо лише сказати, що всі газові установки на авто – польського або італійського виробництво. У будь-якій європейській країні на будь-якій бензиновій заправці – є газ. І коштує він – в два рази дешевше від бензину. Ось, наприклад, ціни на ORLEN у Кракові.

<nbsp;>

А ось чек заправки не якоїсь там місцевої мережі, а British Petroleum на окружній Кракова. На майже 50 злотих (це 350 гривень) можна залити трохи більше як 19 літрів – тобто, приблизно по 18 гривень за літр. Бензин там же коштує 5 злотих – тобто, 35 гривень за літр.

<nbsp;>

Та чому в Польщі або Німеччині газові заправки не вибухають, а в Україні – ще й як? Тому що в європейських країнах ніхто не виставляє газову бочку прямо на заправці. Там газ закачується в глибинні сховища, а розливається на колонках з пістолета, поряд з бензином. В Україні деякі АЗК так роблять, але більшість надає перевагу простій діжці зі шлангом.

Тож проблема зовсім не в тому, яким є паливо. А в тому, як відбувається контроль за його зберіганням та реалізацію. В країнах, де є чіткий контроль безпеки і немає корупційної ренти, яка виникає при відповідних порушеннях, не вибухає газ. В країні, де навпаки, регулярно вибухатиме і газ, і бензин, і нафтопродукти загалом.

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 14:42 :03