Новини » Суспільство 28 березня, 2019, 16:53
Папі Франциску подарували цінне розп’яття на знак подяки за допомогу українському народові
Фото: nunciaturekyiv.org
Фото: nunciaturekyiv.org

26 березня 2019 року під час приватного візиту Святішого Отця Франциска до Папського Латеранського університету в Римі (відомого також як «Університет Папи», оскільки, здебільшого, там навчаються студенти Римської дієцезії, хоча сьогодні університет відкритий для великої кількості учнів з усього світу), на запрошення ректора проф. Вінченцо Буономо, Понтифіку було передано у дарунок художнє розп’яття.

Твір було замовлено та вручено Папі Римському українською меценаткою Стеллою Беньяміновою. Автором скульптури є український митець Олександр Животков, чиї роботи глибоко пройняті релігійним духом, повідомляє сайт Апостольської нунціатури в Україні.

Стелла Беньямінова – православного віросповідання, як і автор твору, і дуже відома своєю діяльністю з поширення мистецтва у своїй країні – цим жестом мала на меті висловити подяку від усього українського народу за постійну підтримку Папи Франциска постраждалим від конфлікту, що триває в Україні, зокрема, шляхом ініціативи «Папа для України». У рамках зазначеної ініціативи було зібрано 16 мільйонів євро, що були виділені особисто Папою і пожертвувані різними парафіями з усієї Європи та використані для допомоги понад 800 тисячам осіб, які постраждали від конфлікту на Сході країни.

На таку діяльність на користь мистецтва пані Беньямінову надихає впевненість у тому, що лише духовне піднесення, яке пробуджує в нас краса, може врятувати світ від насилля та банальності, та відкрити світлі шляхи для надії, що сприятимуть діалогу та взаємозбагаченню різних культур. Зокрема й про це говорила меценатка з Папою під час їхньої зустрічі в Університеті.

Папа Франциск був глибоко вражений жестом та посланням Стелли Баньямінової, ассирійки за походженням, і після того, як освятив розп’яття, що тепер, за бажанням Понтифіка, прикрашатиме хол «Його університету», зупинився навпроти нього у роздумах, вражений символічним змістом такого вчинку та чаруючою силою витвору, за який він сердечно дякував меценатці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-15 23:51 :20