Новини » Політика 28 березня, 2019, 14:32
Бекешкіна: Більшість українців вірять, що вибори будуть чесними
ZIK
ZIK

Після проведених соціологічних досліджень дуже вражає те, що люди не знають, у чому полягають компетенції президента, і що входить в його обов’язки.

Про це під час круглого столу «Три дні до виборів президента: виклик, електоральні тенденції, громадський контроль», який транслював телеканал ZIK говорила директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

«Під час проведення соціологічних досліджень було отримано чимало цікавих результатів. Наприклад, зросла кількість тих, хто вважає, що вибори все-таки будуть чесними. Адже раніше показник був 17 відсотків, а  тепер 31», – сказала Бекешкіна.

Також вона вважає дуже важливим є те, що більшість громадян довірятимуть результатам екзит-полів у майбутньому. Йдеться про 55 відсотків, котрі довірятимуть і 35 відсотків, які не довірятимуть.

«Переважно не довіряють ті, хто не хочуть йти на вибори, але це очевидно. Адже вони також не йдуть на вибори, бо не вірять, що це щось змінить на краще. При чому результат дуже подібний майже всюди, окрім сходу, де оптимізму є менше», – зазначила вона.

Також вона дала пораду громадським організаціям, щоб ті краще готувалися до виборчого процесу.

«Громадським організаціям слід мати на увазі і знати про те, що пропонують кандидати. Адже пропозиції є не надто істотними, особливо щодо кандидата Зеленського, де їх практично немає. У решти приблизно 30-40 відсотків по різних параметрах відповідають, що таки знають», – прокоментувала Бекешкіна.

За її словами, дуже вразило також і те, що люди не знають, у чому полягають компетенції президента, і що входить в його обов’язки.

«Я б сформулювала це так: «Люди вважають, що в обов’язки президента входить те, що для них важливо». Наприклад, якщо для особи важливе питання тарифів, це означає, що питання входить у компетенцію президента, як, наприклад, рівень зарплат і пенсій. І саме за це також повинен відповідати гарант. Тобто, на думку людей, компетенція – це те, що президент повинен для нас зробити. Очевидно, щодо цього потрібно провести якусь роз’яснювальну роботу. Тому що така ситуація повторюється від виборів до виборів, а потім люди отримують розчарування, яке буває дуже серйозним», – наголосила вона.

Що ж до мотивації населення, як на цих виборах, так і на минулих, симпатія до особистості кандидата все-таки важливіша, ніж пропозиції. Якщо ж говорити про певні нюанси, то очевидно, що мотивація голосувати за Зеленського відрізняється від інших мотивацій, тому що це, так би мовити, «свіжа кров». І люди вважають, що ця особа не задіяна у різних корупційних діях.

«Голосування за Зеленського є протестним і про це говорили раніше, а зараз це ще раз підтвердилося. На відміну від голосування за Порошенка, бо він єдиний кандидат, де справді мотивуючу роль відіграє попередня діяльність. Адже ті, хто готові за нього голосувати, вони її дуже цінують», – додала Бекешкіна.

До слова, за даними соціологічного дослідження КМІС, проведеного 5-14 березня 2019 року, 84% українців братиме участь у виборах Президента України 31 березня. Зокрема, 53% опитаних заявили, що однозначно підуть голосувати на вибори, а ще 31% респондентів сказали, що скоріше за все голосуватимуть 31 березня, ще 5% заявили, що їм «важко відповісти». Водночас 8% опитаних сказали, що однозначно не підуть на президентські вибори, а 3% відповіли, що вагаються, але налаштовані не йти на вибори. Для дослідження опитали 15 000 респондентів віком від 18 років.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 18:11 :26