Новини » Світ 27 березня, 2019, 2:12
ЄС наполягає на звільненні українських в’язнів Кремля і не збирається визнавати анексію Криму
Йоганнес Ган
Йоганнес Ган

Європейський Союз підтверджує позицію щодо невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією і наполягає на беззастережному звільнення українських громадян, яких у РФ незаконно позбавляють волі.

Про це йдеться у заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріки Могеріні, яке від її імені озвучив комісар з питань політики сусідства Йоганнес Ган у ході засідання Європарламенту у вівторок, 26 березня, повідомляє Дзеркало Тижня.

«Ми не визнаємо, і ніколи не визнаватимемо це порушення міжнародного права. Ми незмінні в нашій політиці невизнання», – підкреслив Ган.

Єврокомісар назвав «постійним джерелом стурбованості» погіршення ситуації у сфері безпеки в регіоні Чорного моря, викликане мілітаризацією анексованого півострова.

«Невиправдане використання сили Росією в Керченській протоці в листопаді минулого року, є ще одним наслідком незаконної анексії. ЄС очікує, що Росія без умов і без подальшого зволікання звільнить членів українських екіпажів і кораблі, які були захоплені. Росія повинна гарантувати повагу права на доступ представниками консульства. Ми також очікуємо, що Росія надасть належне медичне лікування», – додав він.

Ган також нагадав про незаконне будівництво Кримського моста і перевірках кораблів при проході через Керченську протоку, які призвели до фактичної блокади судноплавства в Азовському морі.

«Ми очікуємо, що Росія забезпечить вільний прохід усім кораблям через Керченську протоку у відповідності з міжнародним правом», – повідомив єврокомісар.

Особливу увагу в офісі глави європейської демократії приділили систематичному порушенню прав людини в окупованому Криму і переслідуванням кримських татар – корінного народу півострова.

«Ми продовжуватимемо закликати до негайного і беззастережного звільнення Олега Сенцова, який отримав премію Сахарова минулого року. Ми також закликаємо звільнити багатьох інших, зокрема, Едема Бекірова, Олександра Кольченка, Миколу Семену, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку. Ми закликаємо до того, щоб були розслідувані всі випадки порушення прав людини, а представники організацій із захисту прав людини отримали доступ до півострова», – додав Ган,

Єврокомісар нагадав про вирок, винесений нещодавно російським судом важко хворому українцеві Павлу Грибу, підкресливши, що ЄС також наполягає на його негайне звільнення.

Ган зазначив, що «азовський пакет» санкцій ЄС є прямим наслідком агресивних дій РФ у Керченській протоці. Він також підтвердив готовність Євросоюзу надати підтримку українським регіонам, постраждалим від дій РФ на Азові.

«Ми стоїмо на боці міжнародного права, ми стоїмо на боці принципу, що кордони не можуть бути змінені силою, і ми стоїмо на боці народу України», – підсумував він.

Відзначимо, 20 березня президент України Петро Поршенка ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про санкції проти 294 російських компаній і 848 громадян Росії.

19 лютого Рада Європейського Союзу затвердила «азовський пакет санкцій проти Росії.

21 грудня Євросоюз офіційно продовжив санкції проти Росії. Рішення про введення санкцій було прийнято одноголосно.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 13:00 :11