Новини » Політика 27 березня, 2019, 21:42
Вибори Президента України розпочнуться в Австралії, а завершаться в американському Сан-Франциско
ZIK
ZIK

Президентські перегони стартуватимуть 31 березня о 8 ранку. Втім першими свій вибір зроблять не в Україні, а далеко за її межами – в Австралії. Там дільниці відчиняться вже в суботу – о 23 годині за київським часом. А остаточно українці зроблять свій вибір – 1 квітня. Останнім голосуватиме Сан-Франциско.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Загалом закордонний виборчий округ охоплює 72 країни та 101 дільницю. Це українські дипломатичні установи – консульства чи посольства.

«На закордонних виборчих дільницях голосування можливо виключно в приміщеннях для голосування. Тому за кордоном не матимуть можливості проголосувати ті громадяни, які з тих чи інших причин не зможуть прийти на дільницю. Наприклад, громадяни, які перебувають в лікувальних закладах», – зазначив директор департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев.

Ярина в Італії живе від 2015-го. Аби проголосувати, навмисне стала на консульський облік. Каже: її виборча дільниця порівняно недалеко. Тому аби зробити свій вибір, перешкод не бачить.

«В Італії можна проголосувати в Мілані, Римі та Неаполі. Я живу біля Мілана, за 35 км. Тому щоб доїхати у день виборів на виборчу дільницю, це займе у мене десь годину і 10 євро. Мені треба поміняти 2 електрички і трохи пройтися пішки», – розповідає закордонний виборець Ярина Груша.

Утім так ощадно і за часом, і за фінансами вибори коштуватимуть не для всіх українців за кордоном. Тим, хто мешкає чи працює далеко, проголосувати буде складніше.

«Все ж таки це дорогувато для багатьох приїжджати. Я, наприклад, 31-го буду на змаганнях, тож через свою роботу не зможу взяти участі у виборах», – пояснює ще один закордонний виборець Інна Майструк.

Фахівці кажуть: виходом зі становища могло би стати онлайн-голосування. Утім воно має багато ризиків. А надто тепер, коли маємо агресивного сусіду.

«Ця система працює в невеликій кількості країн, зокрема в Естонії. Та навіть Франція, яка планувала застосовувати електронне голосування на останніх президентських виборах, відмовилася від нього на закордонному виборчому окрузі, зважаючи на кібербезпеку і небезпеку втручання РФ у цей процес», – підкреслила голова громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська.

Тому і дільниць у Росії не буде. Проголосувати можна буде за межами Федерації. В українських посольствах Грузії, Фінляндії та Казахстану.

«Проведення вільних, чесних виборів на території країни-агресора є неможливим, позбавленим політичного, юридичного сенсу. А для тих, хто все ж таки вирішив взяти участь у голосуванні – небезпечним», – переконаний Сергій Погорельцев.

Загалом у міжнародному виборчому окрузі зареєстровано понад 400 тисяч виборців.

Нагадаємо, в Україну прибули вже понад 1150 міжнародних спостерігачів на виборах Президента України.

Тетяна Гаврилюк, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 00:07 :49